دریافت اپلیکیشن

ارز دیجیتال فانتوم و معرفی کاربرد آن

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه
ارز دیجیتال فانتوم

ارز دیجیتال فانتوم FANTOM در بازار کریپتوکارنسی جزو 50 کوین برتر قرار دارد. معرفی پروژه فانتوم در جهت ارائه خدمات مالی غیر متمرکز به توسعه‌دهندگان و برطرف نمودن مشکلات قراردادهای هوشمند ارائه شده است. پروژه فانتوم طبق تحقیقات به عمل آمده از توسعه‌دهندگان، با افزایش سرعت نقل و انتقالات، زمان انجام تراکنش‌ها را به کمتر از 2 ثانیه کاهش داده است. فانتوم به عنوان یک پلتفرم غیرمتمرکز و قرارداد هوشمند همانند اتریوم، برای پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز و دارایی‌های دیجیتالی استفاده می‌شود.

ارز فانتوم با مکانیزم اجماع اثبات سهام پرقدرت، جایگزینی کارآمدتر و بهتر برای اتریوم درنظر گرفته شده است. از این رو می‌توان به آینده ارز فانتوم امیدوار بود. با توجه به رقابت شدید فانتوم با اتریوم و دیگر انواع ارز دیجیتال، این ارز توسعه‌دهندگان فراوانی را به پلتفرم متن باز خود جذب کرده است.

ما در این مطلب از وب سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج به معرفی پروژه فانتوم، اخبار جدید ارز فانتوم، آینده ارز فانتوم به همراه قیمت آن می‌پردازیم.

ارز فانتوم چیست؟

ارز فانتوم (FANTOM) یک پلتفرم متن باز و غیرمتمرکز با امنیت بالا برای قراردادهای هوشمند است. فانتوم با قابلیت مقیاس‌پذیری بالا، برای از بین بردن محدودیت‌های شبکه بلاکچین در نسل قبل ایجاد شده است. به عبارت دیگر توکن FTM به دنبال برطرف نمودن مشکلات پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند و افزایش سرعت تراکنش‌هاست. درواقع ارز فانتوم fantom به منطور ایمن‌سازی شبکه و ارائه خدمات از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند.

پروژه فانتوم با لایه اجماع مستقل خود به نام  Lchesis به طور همزمان امنیت چندین لایه دیگر را نیز تامین کرده است. ارز فانتوم را می‌توان در انواع کیف پول‌ ارز دیجیتال نظیر کیف پول تراست ولت نگهداری کرد.

کاربرد ارز دیجیتال فانتوم چیست؟

پروژه فانتوم به عنوان پلتفرم مبتنی بر DAG می‌تواند در آینده برای کلیه سرویس‎‌های دیجیتالی و شهرهای هوشمند بکار رود. معرفی پروژه فانتوم به دلیل مقیاس‌پذیری بالای خود، می‌تواند محدودیت‌های شبکه بلاکچین نسل قبل را از بین ببرد. این پروژه غیرمتمرکز، برای انجام قراردادهای هوشمند با امنیت بالا، به دنبال ایجاد یک ماشین مجازی با عملکردی قدرتمند است. از طرفی فانتوم در زمینه‌های اقتصاد و پرداخت‌های دیجیتالی، هویت و سوابق پزشکی دیجیتالی، پرداخت‌ دیجیتالی انقلابی عظیم در دنیای دیجیتال ایجاد کرده است.

ویژگی‌های مهم ارز فانتوم (FTM)

ارز دیجیتال فانتوم در بلاکچین، یک شبکه غیرمتمرکز است که دارای ویژگی‌های منحصربفردی است. ارز فانتوم به دلیل ویژگی‌های خاص خود رشد بسیاری کرده است. از جمله ویژگی‌های ارز دیجیتال فانتوم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت در انجام تراکنش‌ها و نقل و انتقالات
  • افزایش مقیاس پذیری شبکه بلاکچین
  • پشتیبانی از قراردادهای دیجیتالی و هوشمند
  • غیر متمرکز بودن
  • امنیت بسیار بالا

دلیل منحصربفرد بودن پروژه فانتوم

پروژه فانتوم به دلیل تلاش در جهت تسهیل ارائه خدمات دیفای و سرویس‌ها در ارتباط با قراردادهای هوشمند، بواسطه مکانیزم اجماع خود توانسته محبوب شود. مکانیزم Lachesis علاوه بر ظرفیت بالاتر و زمان کوتاه در تایید تراکنش‌ها، در قیاس با الگوریتم اثبات سهم، دارای امنیت بالایی نیز هست. پلتفرم فانتوم همانند اتریوم دارای شبکه غیرمتمرکز است. از همین رو فانتوم توانسته توجه توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذارانی را که تمایل به راه‌حل‌های غیرمتمرکز دارند، به خود جلب نماید.

در حقیقت می‌توان گفت هدف فانتوم، ایجاد سازگاری در میان تمامی نهادهای معاملاتی در جهان است. ستون اصلی تراکنش‌ها در پلتفرم فانتوم، توکن‌های اختصاصی FTM هستند. توکن FTM کاربردهای فراوانی دارد که تامین امنیت شبکه از طریق استیکینگ، انجام پرداخت‌ها مانند پرداخت کارمزد شبکه و همکاری در مدیریت شبکه نمونه‌ای از آن‌هاست.

بررسی آینده ارز فانتوم

فانتوم به منظور برطرف نموده مشکلات شبکه بلاکچین مانند تمرکز زدایی، امنیت و افزایش مقیاس‌پذیری به دنبال راهکاری موثر است. ارز دیجیتال فانتوم درحال حاضر توانسته با جذب کاربران بسیار، دارایی‌های زیادی را بر روی شبکه خود قفل کند. بنابراین با تحلیل ارز فانتوم امروز، بنطر می‌رسد که فانتوم توانایی خود را در رشد و توسعه نشان داده است.

همچنین طی این مدت مدیران فانتوم حضور پررنگی در صرافی‌ها داشته‌اند و این مسئله می‌تواند آینده ارز فانتوم را روشن نشان دهد.

قیمت ارز فانتوم

درحال حاضر 2.55 میلیارد توکن اتریوم با ارزش 5.9 میلیارد دلار در گردش است. ارز دیجیتال فانتوم به عنوان یکی از برترین انواع ارز دیجیتال در بازار، همچون بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، ریزش سنگینی را تجربه کرده است. سقوط قیمت و علت ریزش ارز فانتوم در آبان ماه سال 1400 رخ داد و بالای 94 درصد بود.

اما می‌توان گفت قوی‌ترین ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، اتریوم، تتر و .. نیز دچار ریزش و سقوط شده‌اند. طبق تحلیل ارز فانتوم امروز از دیدگاه بسیاری از تحلیل‌گران، به دلیل فاندامنتال قوی آن، با شروع روند صعودی بعدی، به احتمال زیاد طبق پیش‌بینی قیمت ارز دیجیتال فانتوم ، قیمت آن نیز صعود خواهد کرد. برای مشاهده قیمت لحظه ای فانتوم می‌توانید به صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج مراجعه کنید.

آیا ارز فانتوم قابل استخراج است؟

خیر ارز دیجیتال فانتوم امکان استخراج ندارد. این مسئله به دلیل پشتیبانی نکردن بلاکچین ارز فانتوم از الگوریتم اجماع قابل استخراج است. درواقع فانتوم از نوعی اجماع ناهمزمان به نام تحمل خطای بیزانسی (Lachesis) استفاده می‌کند.

آیا ارز دیجیتال فانتوم برای سرمایه گذاری مناسب است؟

ارز دیجیتال فانتوم (FTM) هم اکنون در رتبه ۵۵ ام از برترین کوین‌های بازار است. پروژه فانتوم با هدف افزایش تمرکز و مقیاس‌پذیری روی قراردادهای هوشمند به بازار وارد شده و به یکی از بزرگترین پلتفرم‌های معاملاتی در دنیا تبدیل گشته است.

12ام - بهمن ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج و کسب درآمد

تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج و کسب درآمد

تپ سواپ (TapSwap) یک پروژه جدید دیفای است که مشابه با نات کوین تلگرام بخش قابل توجهی از عرضه توکن خود را از طریق تلگرام به صورت رایگان در میان مردم توزیع می‌کند. تفاوت ارز تپ سواپ با نات کوین در این است که این ایردراپ روی بلاکچین سولانا پیاده‌سازی شده است و عرضه توکن‌های […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال اوکی بی و پیش بینی آینده توکن OKB

ارز دیجیتال اوکی بی و پیش بینی آینده توکن OKB

ارز دیجیتال اوکی بی با نماد اختصاری OKB از معروف‌ترین توکن‌های صرافی می‌باشد که بر بستر بلاکچین OK ایجاد شده است. ارز okb به عنوان توکن بومی صرافی متمرکز OKEx، سومین صرافی بزرگ جهان از لحاظ نقدینگی نیز فعالیت دارد. درواقع ارز okb به عنوان توکن ابزاری صرافی ارز دیجیتال اکس نظیر صرافی بایننس، به […]

ادامه مطلب
ارز نات کوین (Notcoin) چیست؟ نحوه قیمت گذاری نات کوین

ارز نات کوین (Notcoin) چیست؟ نحوه قیمت گذاری نات کوین

ارز نات کوین (Notcoin) که از Nothing به معنای هیچ چیز آمده است، ارز دیجیتال است که این روزها تمامی جهان را به خود مشغول کرده است. بدون شک شما هم درحال حاضر با پرسش‌هایی از قبیل نات کوین قیمت گذاری شد؟ نات کوین تلگرام چیست؟ نات کوین در کدام صرافی لیست شده؟ قیمت نات […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال بایت کوین BNC چیست و بررسی آینده آن

ارز دیجیتال بایت کوین BNC چیست و بررسی آینده آن

Bcn token چیست؟ ارز دیجیتال بایت کوین با توکن bcn دارایی دیجیتالی حریم خصوصی، متن باز و غیرمتمرکز می‌باشد که همه اعضای شبکه آن در توسعه شبکه نقش دارند. ارز bcn راهکار مالی برای همه کسانی است که به موضوع حریم خصوصی اهمیت می‌دهند. بلاکچین BCN token تراکنش‌های بین المللی، خصوصی و فوری را بدون […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال گرین و آموزش نحوه استخراج Grin

ارز دیجیتال گرین و آموزش نحوه استخراج Grin

ارز دیجیتال گرین (GRIN) یکی از ارزهای رایج در بازار کریپتوکارنسی است. ارز گرین بر محور مقیاس‌پذیری، تعویض‌پذیری و حریم خصوصی تمرکز دارد. باتوجه به اینکه اکثر سرمایه‌گذاران به دنبال ارز دیجیتالی با آینده روشن هستند، این رمز ارز توانسته شهرت بسیاری کسب کند. همچنین این رمزارز دارای شباهت‌های بسیاری از نظر ساختار با ارز […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید