ارز دیجیتال فانتوم و معرفی کاربرد آن

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

ارز دیجیتال فانتوم و معرفی کاربرد آن

ارز دیجیتال فانتوم در بازار کریپتوکارنسی جزو 50 کوین برتر قرار دارد. فانتوم در جهت ارائه خدمات مالی غیر متمرکز به توسعه‌دهندگان و برطرف نمودن مشکلات قراردادهای هوشمند ساخته شده است. این پلتفرم طبق تحقیقات به عمل آمده از توسعه‌دهندگان، با افزایش سرعت نقل و انتقالات، زمان انجام تراکنش‌ها را به کمتر از 2 ثانیه کاهش داده است. فانتوم به عنوان یک پلتفرم غیرمتمرکز و قرارداد هوشمند همانند اتریوم، برای پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز و دارایی‌های دیجیتالی استفاده می‌شود. این ارز دیجیتال با مکانیزم اجماع اثبات سهام پرقدرت، جایگزینی کارآمدتر و بهتر برای اتریوم درنظر گرفته شده است. با توجه به رقابت شدید فانتوم با اتریوم و دیگر انواع ارز دیجیتال، این ارز توسعه‌دهندگان فراوانی را به پلتفرم متن باز خود جذب کرده است.

ما در این مطلب از وب سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج به معرفی کامل ارز دیجیتال FTM به همراه قیمت آن می‌پردازیم.

ارز فانتوم چیست؟

فانتوم (FANTOM) یک پلتفرم متن باز و غیرمتمرکز با امنیت بالا برای قراردادهای هوشمند است. فانتوم با قابلیت مقیاس‌پذیری بالا، برای از بین بردن محدودیت‌های شبکه بلاکچین در نسل قبل ایجاد شده است. به عبارت دیگر توکن FTM به دنبال برطرف نمودن مشکلات پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند و افزایش سرعت تراکنش‌هاست. درواقع fantom به منطور ایمن‌سازی شبکه و ارائه خدمات از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند. فانتوم با لایه اجماع مستقل خود به نام  Lchesis به طور همزمان امنیت چندین لایه دیگر را نیز تامین کرده است. ارز فانتوم را می‌توان در کیف پول‌ ارز دیجیتال نگهداری کرد.

کاربرد ارز دیجیتال فانتوم

فانتوم به عنوان پلتفرم مبتنی بر DAG می‌تواند در آینده برای کلیه سرویس‎‌های دیجیتالی و شهرهای هوشمند بکار رود. پروژه فانتوم به دلیل مقیاس پذیری بالای خود، می‌تواند محدودیت‌های شبکه بلاکچین نسل قبل را ازبین ببرد. این پروژه غیرمتمرکز، برای انجام قراردادهای هوشمند با امنیت بالا، به دنبال ایجاد یک ماشین مجازی با عملکردی قدرتمند است. از طرفی فانتوم در زمینه‌های اقتصاد و پرداخت‌های دیجیتالی، هویت و سوابق پزشکی دیجیتالی، پرداخت‌ دیجیتالی انقلابی عظیم در دنیای دیجیتال ایجاد کرده است.

ویژگی‌های مهم FTM

ارز دیجیتال فانتوم در بلاکچین، یک شبکه غیرمتمرکز است که دارای ویژگی‌های منحصربفردی است. ارز فانتوم به دلیل ویژگی‌های خاص خود رشد بسیاری کرده است. از جمله ویژگی‌های این ارز دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت در انجام تراکنش‌ها و نقل و انتقالات
  • افزایش مقیاس پذیری شبکه بلاکچین
  • پشتیبانی از قراردادهای دیجیتالی و هوشمند
  • غیر متمرکز بودن
  • امنیت بسیار بالا

دلیل منحصربفرد بودن فانتوم

فانتوم به دلیل تلاش در جهت تسهیل ارائه خدمات دیفای و سرویس‌ها در ارتباط با قراردادهای هوشمند، بواسطه مکانیزم اجماع خود توانسته محبوب شود. مکانیزم Lachesis علاوه بر ظرفیت بالاتر و زمان کوتاه در تایید تراکنش‌ها، در قیاس با الگوریتم اثبات سهم، دارای امنیت بالایی نیز هست. پلتفرم فانتوم همانند اتریوم دارای شبکه غیرمتمرکز است. از همین رو فانتوم توانسته توجه توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذارانی را که تمایل به راه‌حل‌های غیرمتمرکز دارند، به خود جلب نماید. در حقیقت می‌توان گفت هدف فانتوم، ایجاد سازگاری در میان تمامی نهادهای معاملاتی در جهان است. ستون اصلی تراکنش‌ها در پلتفرم فانتوم، توکن‌های اختصاصی FTM هستند. توکن FTM کاربردهای فراوانی دارد که تامین امنیت شبکه از طریق استیکینگ، انجام پرداخت‌ها مانند گرداخت کارمزد شبکه و همکاری در مدیریت شبکه نمونه‌ای از آن‌هاست.

بررسی آینده پروژه و ارز دیجیتال فانتوم (FTM)

فانتوم به منظور برطرف نموده مشکلات شبکه بلاکچین مانند تمرکز زدایی، امنیت و افزایش مقیاس پذیری به دنبال راهکاری موثر است. فانتوم درحال حاضر توانسته با جذب کاربران بسیار، دارایی‌های زیادی را بر روی شبکه خود قفل کند. بنابراین با تحلیل فانتوم امروز، بنطر می‌رسد که فانتوم توانایی خود را در رشد و توسعه نشان داده است. همچنین طی این مدت مدیران فانتوم حضور پررنگی در صرافی‌ها داشته‌اند و این مسئله می‌تواند آینده ارز فانتوم را روشن نشان دهد.

قیمت ارز فانتوم

درحال حاضر 2.55 میلیارد توکن اتریوم با ارزش 5.9 میلیارد دلار در گردش است. FTM به عنوان یکی از برترین انواع ارز دیجیتال در بازار، همچون بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، ریزش سنگینی را تجربه کرده است. سقوط قیمت و ریزش ارز فانتوم در آبان ماه سال 1400 رخ داد و بالای 94 درصد بود. اما می‌توان گفت قوی‌ترین ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین نیز دچار ریزش و سقوط شده‌اند. در تحلیل ارز فانتوم FTM از دیدگاه بسیاری از تحلیل‌گران، به دلیل فاندامنتال قوی آن، با شروع روند صعودی بعدی، به احتمال زیاد قیمت ارز فانتوم نیز صعود خواهد کرد.

برای مشاهده قیمت لحظه ای فانتوم می‌توانید به صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج مراجعه کنید.

برچسب ها :


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =