دریافت اپلیکیشن
ارز دیجیتال شیبا

ارز دیجیتال شیبا SHIB | SHIB

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار ویرا اکسچنج

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید
سوالات متداول ارز دیجیتال شیبا
میم کوین‌های در حقیقت جنبه سرگرمی و تفریح دارند. اما در صورت وایرال شدن در شبکه‌های اجتماعی امکان کسب درآمد دارند. دوج کوین اولین و بزرگترین میم‌ کوین شناخته می‌شود. نوسانات قیمت این ارزها به دلیل عدم داشتن پشتوانه فنی، به توجه و عدم توجه بازار به آن‌ها بستگی دارد.
این ارز توکنی با نماد اختصاری SHIB و با استاندارد ECR-20 مبتنی بر شبکه اتریوم می‌باشد. این میم کوین از سگی ژاپنی در طراحی خود الهام گرفته است.
شیبا اینو به عنوان رقیب ارز دیجیتال دوج کوین به دنبال بکارگیری جامعه‌ای فعال برای پیاده سازی پروژه‌های غیرمتمرکز می‌باشد.
حدود 1000 تریلیارد توکن شیبا اینو وجود دارد که نصف آن به حساب بنیان گذار اتریوم، ویتالیک بوترین، فرستاده شده است. و بقیه آن قفل شده‌اند. در حال حاضر حدود 589 تریلیارد توکن شیبا اینو در گردش است.
براساس گفته ریوشی، به سبب آمادگی ارزش بازار این ارز برای سبقت گرفتن از دوج کوین، به این ارز لقب قاتل دوج کوین داده شده است. او گفته است که اگر شیبا اینو به 0.01 دلار هم نرسد، بازهم ارزشی بیشتر از دوج کوین خواهد داشت.
خیر. توسعه دهندگان این ارز تمامی توکن‌ها را در آغاز کار عرضه کردند و دیگر توکنی برای استخراج وجود ندارد.
باتوجه به بازده تاریخی 46,000,000 درصدی این ارز در سال 2021، این رمزارز در حال حاضر به سبب عدم ثبات کافی و دوام و همچنین عدم امکان قدرت ثروتمند کردن سرمایه گذاران، برای سرمایه گذاری مناسب نیست. البته برخی نیز براین باورند که این ارز گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می‌شود.

ارز دیجیتال شیبا

ارز دیجیتال شیبا اینو چیست؟ بررسی Shiba Inu و رمزارز SHIB

شیبا اینو در سال 2020 توسط فردی ناشناس با نام ریوشی روانه بازار شد و نماد آن SHIB است. شیبا اینو در واقع یک آلت کوین است که از نام سگ ژاپنی به عنوان نماد آن انتخاب شده است. این سگ قبل از این برای دوج کوین نیز در نقش نماد بوده است که به همین دلیل پس از عرضه شیبا اینو، بسیاری از کاربران آن را قاتل دوج کوین می‌نامیدند. ارز دیجیتال شیبا اینو یک میم کوین است که از ارز دیجیتال دوج کوین، بزرگترین میم‌کوین در بازار رمزارز، الهام گرفته است. شیبا اینو، یک رمزارز غیرمتمرکز است که مدت کمی پس از عرضه، توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب نمود.

شیبا برخلاف دوج کوین، دارای بلاکچین اختصاصی نیست و بر بستر شبکه Ethereum ساخته شده و امنیت آن نیز به میزان امنیت شبکه اتریوم است. شبکه شیبا اینو شامل ارزهای متعددی مانند توکن شیبا اینو، بون و لیش است. با توجه به صعود ارز شیبا در بازار کریپتوکارنسی می‌توان به آینده ارز شیبا و رشد آن خوش بین بود.

صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج معتبرترین صرافی آنلاین ایرانی ارائه دهنده انواع ارز دیجیتال با سرعت و امینت بالا و کمترین کارمزد می‌باشد. شما می‌توانید با مشاهده قیمت ارز دیجیتال شیبا اینو، قیمت ارز شیبا به تومان و همچنین بررسی نمودار تکنیکال و فاندامنتال شیبا اینو نسبت به خرید این ارز اقدام نمایید.

ویژگی‌های شیبا اینو نسبت به سایر ارزها

در ادامه به ویژگی‌هایی که ارز دیجیتال شیبا اینو درمقایسه با انواع ارز دیجیتال دارد اشاره می‌کنیم:

 • شیبا اینو رمزارزی جامعه‌محور و الهام‌گرفته شده از میم دوج است. این رمزارز با سرگرمی و جذابیت تصمیم به ایجاد جامعه‌ای مشارکت‌گرا و پرانرژی دارد.
 • شیبا اینو با توکن ERC-20 بر شبکه اتریوم ساخته شده و از قابلیت‌ها و امینت این شبکه برخوردار است. همچنین این رمزارز می‌تواند با دیگر توکن‌های ERC-20 تعامل کند.
 •  این ارز دیجیتال دارای اکوسیستمی متنوع و گسترده است. اکوسیستم شیبا اینو شامل سه توکن SHIB، LEASH و BONE است. از طرفی شیبا اینو دارای خدمات غیرمتمرکزی نظیر ShibaArt ، ShibaSwapt ShibaLending، ShibaNet، ShibaDAO است. این خدمات برای کاربران فرصت‌های منحصربفردی ایجاد می‎کنند.
 •  شیبا اینو دارای توکنی قابل سوزاندن و با عرضه بالا دارد. این مسئله موجب شده قیمت هر واحد از آن پایین باشد درحالیکه به کاربران پاداش‌های بالایی نیز می‌دهد. از 589 تریلیارد توکن عرضه شده شیبا اینو، نیمی در صرافی یونی سواپ بلاک شده و نیمی سوزانده شده است.
 •  این ارز دیجیتال دارای قابلیت NFT است.

کاربرد ارز دیجیتال SHIB

ازکاربردهای مهم این ارز این است که ارز دیجیتال شیبا اینو را می‌توان در اشکال مختلف از توکن‌های مربوط به آن استفاده نمود. توکن‌های مربوط به SHIB به دلیل ویژگی‌هایشان به اکوسیستم کریپتوکارنسی کمک خواهند کرد. این توکن‌ها دارای کاربردهای زیر است:

توکن SHIB:

این توکن به عنوان ابزار اصلی در معاملات ارز دیجیتال شیبا اینو به شمار می‌رود.

توکن BONE:

این توکن که در 250 میلیون واحد ارائه شده به سرمایه‌گذاران شیب اجازه دخالت در رای‌گیری‌های مربوط به شیبا اینو را می‌دهد.

توکن LEASH:

این توکن که به 107.646 واحد محدود شده، برای تمامی کاربران و سرمایه‌گذران پاداش‌ها و جوایز ویژه‌ای درنظر گرفته است.

خرید و فروش ارز دیجیتال شیبا اینو

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال شیبا نظیر سایر ارزهای دیجیتال بوده و کاربران می‌توانند با آنالیز بازار و تحلیل نمودار تکنیکال و فاندامنتال شیبا اینو اقدام به این کار نمایند. یکی از رایج‌ترین روش‌های معامله، مراجعه به صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال معتبر است. شما می‌توانید در صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج به عنوان ایمن‌ترین و معتبرترین صرافی ایرانی، به راحتی ارز دیجیتال SHIB را خریداری و نقد نمایید. خرید و فروش شیبا اینو و سایر ارزهای دیجیتال در صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج بدون هیچ محدودیتی انجام می‌شود.

شما می‌توانید در این صرافی معتبر با پرداخت کمترین کارمزد با سرعت بالا این ارز را خریداری نموده و در کیف پول خود ذخیره کنید و در صورت نیاز آن را به سایر ارزها تبدیل کرده و یا نقد نمایید. در زیر به روش‌های خرید شیبا اینو از این صرافی اشاره شده است:

 •  خرید و فروش آنی
 • معامله اسپات (Spot Trading)

خرید و فروش ارز دیجیتال شیبا

خرید شیبا اینو به روش ترید در صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج

خرید ارز دیجیتال شیبا اینو از طریق معامله اسپات (Spot Trading) به دو صورت بازار ساده و بازار پیشرفته انجام می‌گیرد. در بازار پیشرفته حالت‌های زیر وجود دارد:

 • محدود (limit)
 • سریع (market)
 • حد ضرر ( Stop Limit )
 •  حد ضرر با قیمت بازار ( Stop Market )

بازار ساده:

بازار ساده ارز دیجیتال شیبا

بازار پیشرفته:

بازار پیشرفته ارز دیجیتال شیبا

لازم به ذکر است حداقل خرید رمزارزها در این صرافی برابر 1 دلار بوده و امکان تبدیل رمرزارزها به یکدیگر نیز در این بخش فراهم شده است. صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج بهترین صرافی ایرانی برای خرید و فروش شیبا اینو با سرعت و امینت بالا می‌باشد.

قوانین ری اوشی

ایده پرداز اولیه ارز دیجیتال شیبا اینو، فردی با نام ری اوشی است. ری اوشی یکی از حامیان ایده اکوسیستم غیرمتمرکز بود. او از مخالفین سرسخت ارزهای دیجیتالی بود که بخش عظیمی از توکن‌هایشان در انحصار تیم توسعه‌دهندگانشان است. این تفکر موجب ایجاد ارز دیجیتال شیب یا شیبا اینو شد. تیم توسعه‌دهنده این ارز دیجیتال ادعا کرده است که هیچ توکنی را برای خود نگه‌نداشته و تمام آن را عرضه نموده است. شیب اینو دارای قوانین جالب و 3 اصل مهم است که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

 •  خالق این ارز دیجیتال هیچ هزینه‌ای برای این پروژه نکرده است. درواقع هدف او نیز همین بوده که متوجه شود آیا می‌توان در دنیای ارز دیجیتال بدون هیچ هزینه‌ای پروژه‌ای را لانچ کرد یا نه.
 •  تیم توسعه‌دهنده شیبا اینو در ابتدا این ارز را در صرافی یونی سواپ عرضه کردند. این افراد پیش از عرضه عمومی همانند دیگران هیچ توکنی در اختیار نداشته و همزمان با عرضه، ارز شیب را خریداری کردند.
 •  هیچ سرمایه و برنامه‌ای برای معرفی و تبلیغات این پروژه و توکن SHIB و همچنین لیست کردن آن در صرافی‌ها صرف نشده است.

تفاوت دوج کوین و شیبا در چیست؟

علی‌رغم دارا بودن نماد یکسان، ارز دیجیتال شیبا و دوج کوین تفاوت‌هایی باهم دارند که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 • دوج کوین دارای یک بلاکچین اختصاصی است که به شبکه بیت کوین شباهت دارد. از این‌رو این ارز دیجیتال برخلاف شیبا، کوین محسوب می‌شود. این درحالیست که شیبا اینو به خاطر فعالیت در بستر اتریوم، یک توکن به شمار می‌رود.
 •  خالق ارز دیجیتال شیبا اینو فردی ناشناس با نام ریوشی است. اما خالقان دوج کوین، بیلی مارکوس و جکسون پالمر هستند.
 •  این دو ارز دیجیتال دارای اهداف و کاربردهای متفاوتی هستند. دوج کوین مانند پول، یک واسطه پرداخت محسوب می‌شود. اما شیبا تصمیم دارد با تبدیل به شیباسواپ، بستری را برای تبادل ارزهای دیجیتال ایجاد نماید. که بدین‌منظور به جز توکن SHIB، توکن‌های BONE و LEASH نیز عرضه نموده است.

ریسک‌های آینده ارز شیبا

از جمله چالش‌هایی که شیبا اینو ممکن است با آن‌ها روبرو شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  این ارز دیجیتال در ابتدا به قصد شوخی ساخته شده بود و رسالت خاصی ندارد. تکیه این ارز به تبلیغات در رسانه‌ها ممکن است موجب کاهش جدیت و اعتبار این ارز دیجیتال در بلند مدت گردد.
 • ارز دیجیتال شیبا اینو به علت عرضه بالا، دارای قیمت توکن پایینی است. از این‌رو برای معقول بنظر رسیدن آن، به حجم معاملات بالایی نیاز دارد. این ارز دیجیتال در رقابت با میم کوین‌هایی نظیر دوج کوین، ممکن است با کاهش قیمت و تقاضا مواجه شود.
 •  معاملات بزرگ شیبا اینو احتمال نوسانات شدید قیمت را به دنبال خواهد داشت. برا نمونه هنگامیکه ویتالیک بوترین تصمیم به سوزاندن و یا اهدای بخش بزرگی از توکن‌های SHIB به خیریه گرفت، قیمت ارز دیجیتال SHIB بسیار تحت تاثیر قرار گرفت.
 •  به دلیل محدودیت‌ها و فشارهای اعمال شده از سوی دولت‌ها، ایجاد قوانین جدید ممکن است باعث بروز مشکل در صرافی‌های شیبا گردد. برای مثال با اعلام دولت در سال 2021 مبنی بر ممنوع کردن فعالیت‌ صرافی‌های غیرمجاز، این رمزارز دچار افت شدید قیمت شد.

امینت شبکه شیبا اینو به چه صورت است؟

از آنجایی که توکن شیبا اینو از نوع ERC-20 است، بوسیله شبکه اتریوم پشتیبانی می‌شود. سیستم اتریوم بر پایه مکانیزم اثبات سهام کار می‌کند و از این‌رو ارز دیجیتال شیبا نیز به همین منوال است. علاوه بر این ریوشی گفته است به‌منظور افزایش امنیت شیب، با بکارگیری سیستم بلاکچین دو لایه، قصد ساخت شبکه‌ای غیرمتمرکز را دارد. این سیستم دولایه، شیباریوم نام داشته و بوسیله تیمی حرفه‌ای راه‌اندازی می‌شود.

شیبا سواپ چیست؟

شیبا سواپ یک صرافی غیرمتمرکز برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. این صرافی درحال حاضر بخشی از برنامه‌ی اکوسیستم شیبا اینو است که به زودی بوسیله جامعه رمزارز شیبا راه‌اندازی می‌گردد. در این سیستم توکن BONE بیشترین کاربرد را دارد. به عنوان نمونه درصورتی که افراد دارایی‌های خود را به صرافی شیبا سواپ انتقال دهند، به ازای هر بلاک شبکه اتریوم، مقدار 1000 توکن BONE در بین تامین‌کنندگان نقدینگی تقسیم می‌شود.

قیمت ارز دیجیتال شیبا در آینده

قیمت ارز شیبا به تومان تا به الان نوسانات زیادی را طی کرده است. شیبا اینو در 6 ماه گذشته، با 4200 درصد رشد روبرو بوده است. اما بالاترین قیمت در تاریخچه آن و صعود ارز شیبا مربوط به آبان سال 1400 بوده که رکود قیمتی 0.000088 را به ثبت رساند. به عقیده برخی سرمایه‌گذاران، این ارز دیحیتال برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست. اما در کل با وجود ریزش‌های متعدد این ارز در بازار کریپتو، ارز دیجیتال شیبا اینو جایگاه مناسبی در فهرست بهترین ارزها دارد.

از طرفی عاقبت آینده ارز شیبا به دلیل قیمت خوبی که این ارز در گذشته ثبت کرده، امیدوارکننده بوده و می‌توان انتظار رشد قیمت شیبا در سال ۲۰۲۵ و در آینده را داشت. برای افزایش قیمت ارز دیجیتال شیبا به تومان و صعود ارز شیبا این ارز نیاز به افزایش جذابیت و کاربرد، حمایت شخصیت‌های معروف و حضور در صرافی‌های بزرگتر دارد.

You cannot copy content of this page