دریافت اپلیکیشن
ارز دیجیتال سولانا

ارز دیجیتال سولانا SOL | SOL

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار ویرا اکسچنج

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید
سوالات متداول ارز دیجیتال سولانا
توکن SOL درواقع توکن سولانا است که به‌منظور پرداخت هزینه‌های تراکنش‌ها و قراردادهای هوشمند بکار می‌رود. این توکن دارای امکان استیک شدن است و به همین ترتیب امنیت شبکه را تامین می‌کند. همچنین کاربران با استیک کردن توکن پاداشی شامل درصدری از تورم دریافت خواهند کرد.
کیف پول‌های سخت افزاری برای ذخیره سولانا شامل ترزور، لجر و کیف‌ پول‌های موبایلی همانند تراست ولت، Coin98، اکسودوس و zelcore هستند. از جمله کیف‌پول‌های تحت وب نیز می‌توان به فانتوم، Solfare، Mathwallet و Sollet اشاره کرد.
رمزارز SOL به سبب هزینه پایین تراکنش‌ها و همچنین سرعت زیاد توانسته یکی از رقیبان اصلی اتریوم باشد. مهم‌ترین فرق سولانا و اتریوم در بهره‌گیری از لایه-1 به‌منظور حل مشکلات مقیاس‌پذیری است.
با توجه به عدم بهره‌مندی بلاکچین سولانا از الگوریتم اجماع اثبات کار، امکان استخراج ندارد و تنها با خرید از صرافی‌های معتبر و استیک کردن می‌توان آن را تهیه نمود.
بله. این ارز یک شبکه اختصاصی دارد که تمام فعالیت‌های این شبکه روی آن انجام می‌گیرد.
این ارز هم اکنون بین 15 ارز برتر در بازار کریپتوکارنسی معامله می‌شود و به همین دلیل محبوبیت بالایی برای سرمایه‌گذاری‌های کوچک و بزرگ دارد. اما کاربران می‌توانند با توجه به نوسانات تاریخچه قیمت سولانا، تحلیل سولانا امروز، اخبار سولانا و مشاهده نمودار آن تصمیم مناسب را بگیرند.

معرفی کامل ارز دیجیتال سولانا و خرید ارز SOL

ارز دیجیتال سولانا با نماد اختصاری SOL  شکلی از دارایی دیجیتال است که دارای یک شبکه بلاکچین با مقیاس پذیری، امنیت و سرعت  بالاست. سرعت کار شبکه سولانا حدود 50 هزار تراکنش در ثانیه می‌باشد. درواقع شبکه و پلتفرم سولانا برای توسعه برنامه‌ها، قراردادهای هوشمند و شرکت‌های غیرمتمرکز است. این پلتفرم با کمترین مانع ورودی و بکارگیری الگوریتم اثبات سهام در تلاش برای افزایش بازدهی شبکه خود می‌باشد. شبکه ارز دیجیتال سولانا با تمرکززدایی و بدون کاهش امنیت با هدف افزایش مقیاس‌پذیری تصمیم به پشتیبانی از نرم‌افزارهای بلاک‌چینی با سرعت زیاد در سطح بین المللی دارد.

رمزارز SOL بادارا بودن اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، امنیت بالا و بهره‌مندی از الگوریتم اثبات زمان، امکان وارد کردن گذر زمان را به صورت کد در دفتر کل دارد. این ارز دیجیتال تحت عنوان بلاک‌چینی منفرد در قیاس با بیت کوین با 7 تراکنش بر ثانیه و با اتریوم 15 تراکنش و برخلاف سایر ارزهای دیجیتال نظیر پولکادات می‌باشد. این پروژه به عنوان یک تهدید جدی برای همه رقباست. سولانا یک بلاکچین اثبات سهام است و این مسئله آن را در مقایسه با شبکه‌های اثبات کار همانند بیت کوین، دوستدار محیط زیست می‌کند.

صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج با سرعت و امینت بالا امکان خرید و فروش سولانا بدون کارمزد و مشاهده قیمت رمزارز SOL را فراهم نموده است. شما می‌توانید با مشاهده قیمت ارز سولانا و نمودار فاندامنتال سولانا و همچنین بررسی آینده ارز سولانا و اخبار سولانا اقدام به خرید این رمزارز نمایید.

ویژگی‌های ارز دیجیتال سولانا

 بلاکچین سولانا دارای توکن اختصاصی SOL می‌باشد که مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام بوده و قابلیت پاداش‌دهی به کاربرانی که از آن نگهداری می‌کنند، دارد. در بلاکچین سولانا کارمزدهای پرداختی پس محاسبه شده توسط SOL پس از دریافت برای افزایش امنیت سوزانده خواهند شد و بدین ترتیب در طول زمان ساپلای کل کاهش پیدا می‌کند. یکی از چالش‌های مهم تکنولوژی تحلیل آنچین، مشکلات مقیاس‌پذیری است. این مشکل در پذیرش عام بلاکچین توسط جامعه مانع ایجاد کرده است. همچنین این مشکل سبب کاهش تعداد تراکنش‌های بلاکچین‌های ارز دیجیتال نظیر بیت کوین و اتریوم به نسبت سیستم‌های متمرکز همانند ویزا و پی بال شده است. متخصصان و توسعه‌دهندگان سولانا به دنبال راهکارهایی برای برطرف نمودن این چالش هستند.

اهداف ارز سولانا

ارز دیجیتال سولانا اهداف زیر را دنبال می‌کند:

بهبود مقیاس پذیری

شبکه ارز دیجیتال سولانا به سبب استفاده از الگوریتم اجماع اثبات تاریخ، سبب افزایش میزان مقیاس پذیری شده است. بنابراین قابلیت‌های استفاده از شبکه بیشتر شده است.

کارمزد پایین

شبکه بلاکچین سولانا علاوه بر پردازش سریع تراکنش‌های کاربران و مقیاس پذیری بالا،کارمزد کمی را از کاربران دریافت می‌کند.

زمان پردازش کوتاه

به سبب استفاده از پروتکل ترکیبی سولانا،اجرای قراردادهای هوشمند و زمان اعتبارسنجی و پردازش کوتاه شده است. این موضوع باعث افزایش علاقه و توجه کاربران به خرید ارز SOL شده است.

برای خرید ارز SOL و فروش بدون کارمزد این ارز می‌توانید به صرافی‌های آنلاین معتبر ارز دیجیتال نظیر صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج مراجعه کنید.

مزایای استفاده از ارز دیجیتال سولانا

ارز دیجیتال سولانا یک پروژه منبع باز است که در جهت ارائه راهکار برای مشاغل توسعه یافته است. این رمزارز علاوه بر تمرکززدایی و امنیت زیاد، دارای مقیاس‌پذیری بالایی است. از دیگر مزایای این ارز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان توسعه این ارز توسط پشتیبانی آن از زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف نظیر C، C ++ ، Move، Rust وجود دارد.
 • هیچ مشکلی در حوزه مقیاس پذیری بلاکچین در SOL وجود نخواهد داشت.
 • سرعت انجام تراکنش در این ارز دیجیتال بسیار بالا می‌باشد.
 • به دلیل امنیت بالای این رمزارز کاربران با اطمینان خاطر معاملات خود را انجام می‌دهند.

خرید و فروش ارز دیجیتال سولانا

خرید سولانا و فروش بدون کارمزد

با درنظر گرفتن تحریم کاربران ایرانی و احتمال مسدود شدن دارایی در صرافی‌های خارجی بهتر است، خرید ارز SOL را در یک صرافی معتبر داخلی نظیر صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج انجام دهید. صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج امکان خرید و فروش ارز دیجیتال سولانا را بدون هیچگونه محدودیت و پرداخت کارمزدی فراهم نموده است. شما می‌توانید در این صرافی معتبر در بستری ایمن و با سرعت بالا پس از مشاهده قیمت لحظه ای خرید و فروش سولانا اقدام به معامله نمایید. خرید سولانا در این صرافی طی روش‌های زیر انجام می‌شود:

 • معامله اسپات (Spot Trading)
 • خرید و فروش لحظه‌ای و فوری

خرید سولانا از طریق معامله اسپات (Spot Trading) به دو صورت بازار ساده و پیشرفته انجام می‌شود که در بازار پیشرفته حالت‌های زیر رخ می‌دهد:

 • سریع (market)
 • محدود (limit)
 • حد ضرر (Stop Limit)
 • حد ضرر با قیمت بازار (Stop Market)

بازار ساده:

بازار ساده ارز دیجیتال سولانا

بازار پیشرفته:

بازار پیشرفته ارز دیجیتال سولانا