رمز ارز گرین (GRIN) چیست؟

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

رمز ارز گرین (GRIN) چیست؟

رمز ارز گرین (GRIN) یکی از ارزهای رایج در بازار کریپتوکارنسی است. گرین بر محور مقیاس پذیری، تعویض‌پذیری و حریم خصوصی تمرکز دارد. باتوجه به اینکه اکثر سرمایه‌گذاران به دنبال ارز دیجیتالی با آینده روشن هستند، این رمز ارز توانسته شهرت بسیاری کسب کند. همچنین این رمزارز دارای شباهت‌های بسیاری از نظر ساختار با بیت کوین است. از این رو توجه علاقه‌مندان بیت کوین را به خود جلب کرده است. گرین در بستر میمبل ویمبل پیاده‌سازی شده است.

در ادامه این مطلب از وب‌سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج با ارز دیجیتال گرین بیشتر آشنا خواهید شد.

ارز دیجیتال GRIN چیست؟

ایده ارز دیجیتال گرین در انجمن توسعه‌ی بیت کوین، به منظور ارتقای شبکه بلاکچین و قدرتمندتر کردن بیت کوین مطرح شد. این ارز دیجیتال با قابلیت ایمن‌سازی حریم خصوصی در بستر میمبل ویمبل پیاده‌سازی شده و هدف آن همانند اکثر پروژه‌های رمزارزی، حذف واسطه‌گری در تراکنش‌های مالی است. این ارز بین طرفداران ارز دیجیتال بیت کوین، محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. گرین درواقع یک ارز بر محور حریم خصوصی است که تراکنش‌ها در آن دارای مقدار نیستند. از طرفی پروتکل میمبل ویمبل، بدون صدمه به اعتبارسنجی داده‌های تازه، امکان حذف داده‌های قدیمی را فراهم نموده است. این ارز نسبت به سایر انواع ارز دیجیتال حریم خصوصی محور، فضای ذخیره‌سازی کمتری دارد. همچنین به طور متن باز توسعه یافته و به هیچ نهاد و سازمانی وابسته نیست.

میبل ویمبل چیست؟

mimblewimble  پروتکل بلاکچینی است که در سال 2016 توسط فردی با نام مستعار تام الویس جدوسور معرفی شد. این ایده که طرفداران حریم خصوصی را به خود جذب کرده بود، پس از چند ماه توسط آدام پولسترا، بازبینی و دستخوش تغییر شد. میمبل ویمبل پروتکلی با هدف تغییر در نحوه تراکنش‌ها در بیت کوین و کاهش تراکنش‌های سایر بلاکچین‌ها است. میبل ویمبل و grin بر روی مسئله مقیاس پذیری و حریم خصوصی در شبکه بلاکچین تمرکز ویژه‌ای دارند. به تبع حریم خصوصی، قابلیت تعویض‌پذیری را نیز می‌توان بدست آورد.

ویژگی‌های گرین

گرین به سبب قدرتمندتر کردن بیت کوین و ارتقای شبکه بلاکچین، در میان طرفداران بیت کوین محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. از دیگر دلایل محبوبیت و ویژگی‌های این ارز دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جامعه محور

این ارز دیجیتال درسرتاسر دنیا بواسطه توسعه دهندگانی در حال توسعه است و توسط هیچ سازمان و نهادی کنترل نمی‌شود. در این شبکه تلاش شده تا توزیع عادلانه‌ای برای سکه بین تمام کاربران انجام شود. این ارز دیجیتال همانند بیت کوین که توسط آقای ساتوشی عرضه شد، هویت ناشناسی در پشت پرده دارد.

مقیاس‌پذیری

میمبل ویمبل با امکان حذف برخی داده‌ها در بلاکچین بواسطه ترفندهای رمزنگاری، از حجیم شدن بلاکچین گرین جلوگیری می‌کند. افزایش مقیاس‌پذیری در شبک بلاکچین موجب افزایش کاربرد آن در دنیا خواهد شد. برای نمونه شبکه بیت کوین دارای مقیاس پذیری پایینی است. درمقابل ارز گرین دارای مقیاس‌پذیری بالایی است.

ناشناس بودن

تراکنش‌های گرین، مقدار و آدرسی ندارند و دارای قابلیت ادغام هستند. این برخلاف شبکه بیت کوین است که در آن هیچ آدرس و تراکنشی پنهان نیست. این می‌تواند از نظر برخی عیب و از نظر برخی دیگر مزیت باشد. ارز گرین دارای حریم خصوصی است و این مسئله جهت از بین بردن سلطه دولت‌ها به عنوان یک حسن شناخته می‌شود.

این سه ویژگی گرین را نسبت به سایر ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین و اتریوم متمایز می‌کند.

خرید ارز گرین

طبق ادعای توسعه‌دهندگان هدف رمزارز گرین، تبدیل آن به روش پرداخت دیجیتالی است. این رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال، با نشان اختصاصی GRIN شناخته و خرید و فروش می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال گرین GRIN با توجه به جدیدبودن آن، باید به سراغ لیست صرافی‌های معتبری که این رمز ارز را پشتیبانی می‌کنند، رفت. لازم به ذکر است، باید به این نکته توجه کرد که صرافی مورد نظر نباید با کاربران ایرانی مشکل داشته باشد. همچنین استخراج ارز گرین، برخلاف بیت کوین محدودیت ندارد و زمان استخراج هر بلاک از آن تقریبا یک دقیقه است.

آینده ارز دجییتال گرین چه خواهد شد؟

رمز ارز گرین به عنوان دارایی دیجیتال با هدف خاص است و علاقه‌مندان خود را دارد. این ارز دیجیتال در سال 2020 به دلیل کنترل استخراج شبکه توسط یک استخر، دچارحمله 51% شد. اما می‌توان گفت با بزرگتر شدن تعداد نودهای استخراج‌کننده و شبکه رمزارزی، دارایی شما امنیت بیشتری خواهد داشت. پس از سال 2020، ارز دیحیتال گرین مجددا احیا شد. بازار این ارز اگرچه دچار فشار فروش و دست و پا زدن در محدوده قیمتی است، اما می‌توان به آینده آن خوش‌بین بود. شما می‌توانید پس از تحقیقات خود و با پیگیری نوسانات بازار، با خرید و فروش گرین کسب درآمد نمایید.

برچسب ها :


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

66 + = 76