بگ هولدر (Bag Holer) چه کسی است؟

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

بگ هولدر (Bag Holer) چه کسی است؟

بگ هولدر یک شخص است که سهام و دارایی‌های خاص را علیرغم اینکه باید سهام فروخته شود و در حال سقوط است، نگه می‌دارد. در واقع bagholder سرمایه گذاری است که هیچگاه برای فروش ارزهای دیجیتال اقدام نمی‌کند و همیشه به افزایش قیمت در بلند مدت فکر می‌کند.  زمانی که شما در مورد سهام و ارز دیجیتال بحث می‌کنید، بگ هولدر، سرمایه گذاری است که قبل از سقوط قیمت کالا موفق به فروش نمی‌شود. هر سرمایه گذاری می‌تواند به یک بگ هولدر تبدیل شود. برای مثال ورشکستگی یک شرکت می‌تواند قیمت سهامش را به طرز فجیعی کاهش دهد و یا ممکن است ارز دیجیتال، سکه‌های جدید را آزاد کند و باعث سقوط ارزش سکه‌های موجود شود. در ادامه این مطلب از صرافی ارز دیجیتال ویرا اکسچنج بیشتر با Bagholder و چگونگی تبدیل شدن به بگ هولدر آشنا خواهید شد.

بگ هولدر (bagholder) کیست و به چه معناست؟

بگ هولدر شخصی است که ارز دیجیتالی که در واقعیت بی ارزش است را نگه میدارد و کاری می‌کند که با ارزش به نظر برسد. با وجود اینکه دیگران فکر می‌کنند یک سهام بی ارزش است اما در نهایت دوباره رشد می‌کند و سرمایه گذاران را ثروتمند می‌کند. سرمایه گذاران سرسخت یا بی تجربه ممکن است سهام بی ثبات را از زمان بهینه فروش بگذرانند، به امید اینکه سود بیشتری کنند. اگر آن سرمایه گذاران قبل از پایان سهام به فروش نرسد ممکن است است در نهایت بگ هولدر شوند.

به عبارت دیگر بگ هولدر یک اصطلاح غیر رسمی است که به سرمایه گذاری تعلق می‌گیرد که دارای موقعیتی در اوراق بهادر و رمز ارزها است که ارزش آن کاهش می‌یابد و کم کم به بی ارزشی خواهد رسید. در حقیقت سرمایه گذار سرسختانه دارایی خود را برای مدت طولانی حفظ می‌کند و در این مدت، ارزش سرمایه گذاری به صفر می‌رسد.  در واقع bagholder ها بیشتر از آنکه به سود فکر کنند در فکر جبران خسارت هستند.

شناخت بیشتر Bagholder ها با ذکر یک مثال

این اصطلاح از آن زمان به عنوان بخشی از فرهنگ سرمایه گذاری امروزی ظهور پیدا کرد. یگ هولدر سرمایه گذاری که به طور نمادین کیسه‌ای از سهام را در دست داشته باشد که با گذشت زمان بی ارزش می‌شود.  فرض کنید یک سرمایه گذار 100 سهم از شرکت‌های تازه تاسیس فناوری عمومی را خریداری کند. گزارش‌های ضعیف‌تر درآمد بعدی را نشان می‌دهند که این شرکت در تلاش است و در نتیجه قیمت سهام، بیشتر سقوط می‌کند. سرمایه گذاری که سهام خود را نگه میدارد با وجود این توهم که همه چیز درست می‌شود تبدیل به یک بگ هولدر می‌شود.

چگونه به یک بگ هولدر (Bag Holder)  تبدیل نشویم؟

اگر می‌خواهید در بازار رمز ارزها تبدیل به یک بگ هولدر نشوید بهتر است به دنبال یادگیری اصول و تحلیل آنچین باشید. یکی از دلایل بسیار مهم برای عدم تبدیل شدن به یک بگ هولدر این است که تعصبات خود را کنترل کنید. شما باید یک چارچوب عینی را ایجاد کنید که از طریق آن سرمایه گذاری‌های خود را ارزیابی کنید. زمان ارزیابی اولیه سرمایه گذاری حتما از یک چک لیست استفاده کنید. حداقل سالیانه همه چیز را دوباره ارزیابی و بررسی کنید.

اگر فروش و بازده کم شود و بدهی‌ها در حال افزایش باشد، حتما یک مشکل وجود دارد. زمان فروش سهام و انواع ارز دیجیتال را یاد بگیرید و به آن پایبند باشید. چراکه معمولا افرادی دچار این تله می‌شوند که بخاطر تعصبات و احساسات، کنترل خود را بر جریان ارزیابی دارایی از دست بدهند و یک دارایی را آن قدر حفظ می‌کنند تا ارزش آن به صفر برسد.

ترس از دست دادن سرمایه از عوامل ایجاد یک bagholder

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است یک سرمایه گذار از انواع ارزهای دیجیتال با عملکرد کم برخورددار شود. از طرف دیگر، فرد ممکن است از سبد سهام خود غافل شود و فقط از ارزش نزولی سهام بی اطلاع باشد. اما به احتمال زیاد یک سرمایه گذار موقعیت خود را حفظ می‌کند. چراکه فروش ارز دیجیتال در قدم اول به معنی تایید تصمیم ضعیف سرمایه گذاری است. همچنین پدیده‌ای وجود دارد که به عنوان اثر تمایل شناخته می‌شود. جایی که سرمایه گذاران تمایل دارند سهام یک اوراق بهادر را که قیمت آن افزایش می‌یابد به موقع بفروشند، در حالی که سرمایه‌های کم ارزش خود را با لجاجت حفظ می‌کنند. به بیان دیگر یک بگ هولدر قبل از اینکه از بردن لذت ببرد از باختن متنفر است. همین امر موجب ضرر بک هولدر می‌شود.

تئوری چشم انداز

جایی که افراد به ضررهای درک شده بر اساس سودهای درک شده تصمیم می‌گیرند به تنوری چشم انداز معروف است. این نظریه با مثالی نشان داده شده است که در آن افراد ترجیح می‌دهند 50 دلار دریافت کنند نه اینکه 100 دلار به آنها داده شود و نیمی از این مبلغ را از دست بدهند. هرچند که در نهایت هر دو مورد 50 دلار خالص است. در مثالی دیگر افراد از ساعات اضفه کاری خودداری می‌کنند. چراکه ممکن است مالیات بیشتری را متحمل شوند. اگرچه آنها سرانجام سود کسب خواهند کرد اما بودجه‌های خروجی در ذهن آنها بزرگتر است.

Falk Cost Fallacy (هزینه از دست رفته) از دلایل تبدیل شدن به Bag Holder

هزینه ازدست رفته دلیل دیگری است که یک سرمایه گذار را به یک بگ هولدر تبدیل می‌کند. برای مثال فرض کنید یک سرمایه گذار در معامله‌ای به ارزش 1000 دلار 100 سهم را با 10 دلار خریداری کند. اگر سهام به 3 دلار در هر سهم سقوط کند ارزش بازار سهام اکنون فقط 300 دلار است. بنابراین ضرر 700 دلار به عنوان هزینه در نظر گرفته می‌شود. بسیاری از سرمایه گذاران وسوسه می‌شوند تا بعد از بازپرداخت ارزش سهام 1000 دلار صبر کنند تا سرمایه خود را پس بگیرند. اما این ضرر دائمی می‌شود.

چرا برخی از افراد به بگ هولدر تبدیل می‌شوند؟

در ادامه به دلایل تبدیل شدن یک شخص به بگ هولدر اشاره کرده‌ایم:

عدم دانش کافی و عدم برخوردداری از استراتژی مناسب یا خاص در بازار رمز ارزها
تصور غلط که اگر دارایی را نگهدارم در آینده ارزش آن بیشتر خواهد شد.
به درستی و اندازه کافی به تحلیل بازار و عملکرد سرمایه گذاری خود نمی‌پردازد.

برچسب ها :


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

82 − = 73