دریافت اپلیکیشن

ارز نات کوین (Notcoin) چیست؟ نحوه قیمت گذاری نات کوین

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه
ارز نات کوین

ارز نات کوین (Notcoin) که از Nothing به معنای هیچ چیز آمده است، ارز دیجیتال است که این روزها تمامی جهان را به خود مشغول کرده است. بدون شک شما هم درحال حاضر با پرسش‌هایی از قبیل نات کوین قیمت گذاری شد؟ نات کوین تلگرام چیست؟ نات کوین در کدام صرافی لیست شده؟ قیمت نات کوین تلگرام؟ دانلود نات کوین تلگرام و … روبرو شده‌اید. ارز دیجیتال نات کوین (Notcoin) نوعی میم کوین مبتنی بر تلگرام است که در اواسط 2023 کار خود را آغار نمود. Not coin در حقیقت یک بازی ماینینگ در پلتفرم تلگرام است که برای استخراج آن به صورت توکن کاربران باید روی تصویر لوگو این ارز ضربه بزنند.

البته این بازی به معنای دستیابی به توکن واقعی نیست. توکن‌های این بازی تنها در بازی ثبت شده و در بلاکچینی قرار نمی‌گیرند.

میم کوین نات کوین روی بلاکچین تون کوین (Ton coin Blockchain) بوجود آمده است و در ابتدا به عنوان یک بازی تلگرامی معرفی شد. این بازی توجه کاربران را رفته رفته به خود جلب کرد و در مرحله بتا نزدیک به 500 هزار نفر اقدام به شروع این بازی کردند و بیشتر از 650 هزار نفر توانستند بیشتر از 60 میلیارد استخراج کنند. محبوبیت این بازی در مدت زمان کوتاهی بعد از عرضه (1 ژانویه 2024) سر به فلک کشید و فقط در 10 روز 6.3 میلیون فرد را جذب نمود.

نکته جالب درباره این ارز عدم پرداخت هیچ هزینه‌ای برای تبلیغات آن و اوج گرفتن تنها در خبرها در جامعه تلگرامی بود. در ادامه این مطلب از وب سایت صرافی ارز دیجیتال آنلاین ویرا اکسچنج بیشتر به اینکه نات کوین چیست خواهیم پرداخت.

نات کوین تلگرام چیست؟

امروزه بسیاری با محبوبیت بازی تلگرامی نات کوین بسیاری از افراد به این پرسش برخورده‌اند که نات کوین چیست؟ نات کوین (Notcoin) در واقع یک بازی کوچک (mini-app) در پلتفرم پیام رسانی تلگرام است. کاربران این بازی قادرند تنها با مکانیزم ساده‌ای همانند کلیک روی صفحه گوشی به صورت متوالی، ارز Notcoin استخراج کنند. اگرچه ظاهر این بازی نوعی تقلید از استخراج ارزهای دیجیتال واقعی است؛ اما هم اکنون نات کوین تنها یک واحد پولی در داخل بازی است که در دنیای واقعی هیچ ارزشی ندارد.

علت آن هم عدم راه اندازی نات کوین روی یک بلاکچین می‌باشد. در واقع توکن‌های بدست آمده توسط کاربران در این شبکه، هنوز روی هیچ بلاکچینی ثبت نشده‌اند و نمی‌توان آن را یکی از انواع ارز دیجیتال به شمار آورد.

توسعه نات کوین بوسیله یک تیم نسبتاً ناشناخته به اسم Open Builders انجام شد. با این حال بنیاد شبکه‌های باز (TON) حمایت کننده این میم کوین است. بنیاد شبکه‌های باز (TON) در ابتدا بوسیله توسعه‌دهندگان پلتفرم تلگرام ایجاد شد؛ اما این تیم در سال 2020 به سبب مسائل قانون‌گذاری و نظارتی مجبور به ترک این بنیاد شدند. نات کوین در ظاهر نوعی بازی ساده بنظر می‌رسد؛ اما با کمک بخش اجتماعی و منحصربفرد پلتفرم تلگرام، با سرعت بالا تبدیل به یک بازی محبوب شد.

در این بازی کاربر در کسری از ثانیه بدون احتیاج به عبور از هیچ مانعی نظیر ثبت‌نام در صرافی ارز دیجیتال یا ایجاد کیف پول ارز دیجیتال، می‌تواند به کسب نات کوین به صورت رایگان بپردازد. کاربر در محیط این بازی به ازای هر بار لمس صفحه و ضربه روی سکه، نات کوین دریافت می‌کند.

آیا نات کوین قیمت گذاری شد؟

افرادی که به دنبال دانلود نات کوین تلگرام هستند، بهتر است بدانند، در حقیقت یک ربات تلگرامی است که نیازی به دانلود ندارد و تنها با داشتن پلتفرم تلگرام امکان شرکت در بازی وجود دارد. برای شروع بازی نیز تنها باید وارد ربات notcoin_bot@ شوید یا روی لینک زیر ضربه بزنید:

notcoin_bot

نات کوین‌ها به اصطلاح استخراج یا ماین شده توسط کاربران بعد از عرضه توکن که احتمالا در ماه آوریل (پایان فروردین) انجام می‌شود، به یک توکن یا ارز دیجیتال تبدیل شده و امکان فروش، تبدیل و انتقال را خواهند داشت. پیش بینی شده توکن نات کوین در بستر شبکه تون (Ton یا The Open Network) عرضه شده و به زودی با نماد NOT در صرافی‌های خرید و فروش می‌شود.

اوایل روی کار آمدن بازی نات کوین درمورد اسکم بودن این پروژه بحث‌های زیادی مطرح شد؛ اما روند ارزش‌گذاری آن بصورتی بود که همه شایعات پایان داد. براین اساس مدتی بعد از انتشار بازی، سایت Get gems معامله بسته‌های 10 میلیونی و 100 میلیونی Notcoin را به صورت NFT ممکن ساخت. خرید و فروش NFT نات کوین با رمز ارز تون کوین صورت می‌گرفت و قیمت‌گذاری آن این چنین بود که به ازای هر 10 میلیون نات کوین، 5 تون به فرد تعلق می‌گرفت.

بعد از گذشت 1 ماه در پری مارکت (Pre-market) صرافی ارز دیجیتال بای بیت، توکن نوت کوین لیست شد. تا به امروز نیز قیمت نات کوین تلگرام در ارقام مختلفی اعلام گردیده است؛ برای نمونه برخی قیمت 67 و 670 تتر را برای 10 و 100 میلیون توکن درنظر گرفتند. این قیمت در واقع برابر با 0.0000067 تتر در ازای هر واحد نات کوین است.

البته بهتر است تا زمان قیمت گذاری رسمی آن صبر نمود و این به معنای کاهش قیمت نات کوین تلگرام شما نیست. تنها باید درنظر داشته باشید که قیمت نات کوین تلگرام 1 به 1 نبوده و همه دارایی شما داخل بازی به توکن‌های اصلی تبدیل نمی‌شود.

مکانیزم بازی نات کوین چیست؟

درک مکانیزم نات کوین حتی برای کاربرانی که تجربه‌ای در بازار ارز دیجیتال و بلاکچین ندارند راحت است. درحالت کلی این بازی دارای اجزای زیر است:

استخراج

هسته اصلی این بازی از کلیک‌های مکرر روی نماد متحرک نات کوین در صفحه موبایل طراحی شده است. در ابتدای کار با هر کلیک، یک عدد ارز استخراج می‌گردد؛ اما به تدریج با ارتقای سطح و افزایش امتیاز می‌توان تعداد ارزهای دیجیتال دریافتی در هر کلیک را زیاد کرد.

انرژی و تقویت کننده ها

توسعه‌دهندگان به‌منظور جلوگیری از سواستفاده برخی کاربران، در ازای هر کلیک مقدار انرژی مشخصی را از آن‌ها دریافت می‌کنند. این موضوع سبب محدودیت امکان استخراج در یک زمان معین می‌شود. انرژی به تدریج پر می‌شود و مجددا امکان استخراج را فراهم می‌کند. کاربران همچنین می‌توانند بواسطه نات‌کوین‌های دریافتی، برای شارژ سریع انرژی و استخراج بیشتر تقویت‌کننده‌هایی را خریداری نمایند.

تبدیل شدن به توکن واقعی

بنیاد TON تصمیم دارد در آینده، ارز Notcoin را به یک توکن واقعی روی شبکه بلاکچین تبدیل نماید. در این حالت کاربران می‌توانند اقدام به خرید و فروش و کسب درآمد از این ارز نمایند.

پاداش و جوایز

بازی Notcoin از طریق دعوت از دوستان، پیوستن به گروه‌های اجتماعی یا کانال‌های تلگرامی برای رقابت در یک جدول رده‌بندی، پاداش‌هایی درنظر گرفته است. پیوستن به گروه سبب افزایش امتیاز و رتبه افراد می‌شود و همچنین کاربران را به همکاری با هم تشویق می‌کند.

آیا ارز نات کوین (Notcoin) کلاهبرداری است؟

ظهور و رشد سریع این پروژه موجب ایجاد تردیدها و شک‌هایی درباره مشروعیت آن میان جوامع کاربران رمز ارز شده است. با این حال این پروژه نیز همانند سایر پروژه‌های رمز ارزی نظیر ارزهای اتریوم، بیت کوین، سولانا و … موافقان و مخالفان خود را دارد.

دلایل مخالفان Notcoin

در زیر به برخی از استلال‌های مخالفان برای اثبات کلاهبرداری بودن نات کوین می‌پردازیم:

  • تیم توسعه دهنده این ارز سابقه محدودی داشته و برنامه‌ای بلند مدت به صورت رسمی برای آن درنظر نگرفته است. در واقع هیچ تضمینی برای تبدیل شدن آن به ارز دیجیتال وجود ندارد.
  • احتمال افزایش تعداد کاربران Notcoin بوسیله بات‌ها وجود داشته و ممکن است محبوبیت آن ساختگی باشد.
  • از زمان انتشار این بازی تابحال هنوز اقدامی جهت ثبت توکن‌های آن در بلاکچین انجام نگرفته است؛ به عبارتی همه Notcoinهای استخراج شده هیچگونه ارزشی ندارند. از این رو این نگرانی وجود دارد که این فاقد ارزش بودن برای همیشه ادامه داشته باشد.
  • سیستم پاداش‌دهی این بازی به طرح‌های پانزی و کلاهبرداری شباهت دارد. با این حال کسب پاداش توسط دوستان یکی از موارد رایج در میان پلتفرم‌های ارز دیجیتال است.

دلایل موافقان Notcoin

در سوی دیگر موافقان پروژه Notcoin هستند که دلایل زیر را برای نظریه موافقت خود مطرح نموده‌اند:

  • علاقه زیاد صرافی‌های ارز دیجیتال به لیست کردن این توکن، حاکی از پتانسیل بالای آن در دراز مدت است.
  • حمایت عمومی بنیاد TON از Notcoin سبب شده تا برای رسمیت شناخته شده این توکن امیدواری‌ها افزایش یابد؛ چراکه TON به عنوان توسعه دهنده تون کوین یک سازمان شناخته شده و جدی در شبکه بلاکچین می‌باشد.
  • رشد ارگانیک و سریع این بازی بدون هیچ تبلیغ پولی انجام گرفته است. از این رو می‌توان این پروژه را یک پروژه جذاب ذاتی متصور شد.
  • کدهای این بازی برای توسعه دهندگان قابل دسترسی و بررسی است؛ از این رو احتمال کلاهبرداری در روند آن به میزان زیادی کاهش میابد.

براساس استدلال‌های بالا نمی‌توان به صورت قطعی کلاهبرداری بودن آن را رد نمود؛ اما این توکن یک مسیر معینی را جهت ارزشمند و قانونی بودن خود درنظر گرفته است. درحال حاضر توصیه می‌شود از Notcoin به عنوان یک بازی استفاده کنید تا درصورت رسیدن به ارزش واقعی یک بازی دو سر برد برای شما باشد.

نات کوین در کدام صرافی لیست شده است؟

این پروژه هنوز در صرافی‌ها به صورت رسمی لیست نشده است. بازار پیش فروش آن در مارکت NFT ایجاد شده و از این رو امکان برداشت برای این ارز در حال حاضر وجود ندارد. با این حال در بازار پیش عرضه و درسایت‌های Bybit و Getgems امکان پیش خرید آن وجود دارد.

قیمت ارز نات کوین تلگرام چقدر است؟

Notcoin هنوز به صورت رسمی قیمت گذاری نشده است اما در پلتفرم‌های Getgems و Bybit قیمت نات کوین تلگرام حدود 5 دلار به ازای هر میلیون واحد ست. این قیمت مربوط به پیش از عرضه Notcoin است و بعد از آن ممکن است بالاتر یا پایین تر باشد.

چه زمانی در صرافی‌ها نات کوین لیست می‌شود؟

تاریخ دقیقی برای لیست شدن آن در صرافی‌ها مشخص نیست اما انتظار می‌رود در اواخر فروردین (ماه آوریل) این اتفاق رخ دهد.

روش دستیابی به ارز نات کوین بیشتر چیست؟

با دعوت از دوستان، ساخت تیم (Squad) و انجام وظایف (ماموریت‌های) مشخصی در این بازی می‌توان به نات کوین‌های بیشتری دست یافت. این وظایف عموما با هدف معرفی و تبلیغ پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین تون انجام می‌گیرد. علاوه‌بر این کاربران با دریافت امتیازاتی تعیین سطح می‌شوند و براساس این سطح‌ها (نقره‌ای، طلایی، پلاتینیوم و الماس) می‌توانند با دیگر بازیکنان رقابت کنند.

18ام - فروردین ماه - 1403

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
ایردراپ بازی کتیزن Catizen و آموزش کسب درآمد

ایردراپ بازی کتیزن Catizen و آموزش کسب درآمد

ایردراپ بازی کتیزن Catizen یک پروژه جدید مبتنی بر بلاکچین TON است که به تازگی بوسیله این بنیاد و همکاری با تلگرام شناخته شده است. ایردراپ رایگان بازی کتیزن هم اکنون در مراحل اولیه توسعه خود قرار داشته و توکن‌های FISH را در ازای انجام وظایف مختلف و شرکت در رویداد‌ها به کاربران ارائه می‌دهد. […]

ادامه مطلب
تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج تاریخ لیست شدن آن

تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج تاریخ لیست شدن آن

تپ سواپ (tapswap) یک پروژه جدید دیفای می‌باشد که همانند پروژه نات کوین تلگرام قسمت قابل توجهی از عرضه توکن خود را بوسیله تلگرام به صورت رایگان در بین مردم توزیع می‌کند. در بیان تفاوت ارز تپ سواپ با نات کوین می‌توان به این نکته اشاره کرد که ایردراپ tap swap روی بلاکچین سولانا پیاده‌سازی […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال میکر چیست؟

ارز دیجیتال میکر چیست؟

ارز دیجیتال میکر با نماد اختصاری MKR از برترین پلتفرم‌های حوزه امور غیرمالی (DeFi) محسوب می‌شود. پلتفرم ارز mkr به عنوان بهترین پلتفرم وام‌دهی دیفای در جهان شناخته می‌شود که امور مالی غیرمتمرکز و استیبل کوین‌ها را با هم ادغام می‌کند. ارز میکر از معروف‌ترین ارزهای موجود در بستر اتریوم محسوب می‌شود. معمولا توکن MKR […]

ادامه مطلب
ایردراپ تلگرامی یس کوین (Yescoin) آموزش استخراج

ایردراپ تلگرامی یس کوین (Yescoin) آموزش استخراج

ایردراپ تلگرامی یس کوین (Yescoin) یکی دیگر از پروژه‌های تلگرامی بسیار شبیه به نات کوین تلگرام است. ایردراپ یس کوین Yes Coin یک ربات تلگرامی را برای ارائه خدمات خود بکار می‌برد. کاربران در یس کوین تلگرام با انجام اقداماتی خاص امکان استخراج توکن‌های مربوطه را دارند. یس کوین نوعی پروژه با محوریت تلگرام است […]

ادامه مطلب
تحلیل آنچین (On Chain) چیست؟

تحلیل آنچین (On Chain) چیست؟

شاید در حوزه بلاکچین به عبارت تجزیه و تحلیل آنچین On-Chain برخورده باشید. در حوزه بلاکچین و آموزش تحلیل آنچین، عباراتی از قبیل داده های آنچین یا داده‌های درون زنجیره‌ای، معیارها و تراکنش‌های آنچین به چشم می‌خورند. تحلیل بازار مالی رمز ارزها براساس تعادلی از عرضه و تقاضا بوده و تحلیلگران ابزارهای مختلفی همانند تحلیل […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید

You cannot copy content of this page