ارز لیدو دائو و تحلیل آینده LDO

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

ارز لیدو دائو و تحلیل آینده LDO

ارز لیدو دائو با نماد اختصاری LDO از نمونه ارزهای دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 1.63 میلیارد دلار در رتبه 34 بازار قرار داشته و سهم 0.13 درصدی از کل بازار را در اختیار خواهد داشت. خرید لیدو دائو از گزینه‌های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است که در فضای بلاک چین نیازها را به طور کامل رفع می‌کند. در ادامه این مطلب از وب سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا به روش خرید ارز LDO و تاریخچه ارز ldo میپردازیم.

تاریخچه ارز ldo چیست؟

پروژه لیدو در دسامبر 2020 و چند هفته بعد از اجرایی شدن زنجیره بیکن چین (Beacon Chain) اتریوم 2 راه‌اندازی شد. البته برخی از چالش‌ها در سهام گذاری ETH وجود دارد و امکان استفاده از توکن‌های اتر استیک شده در پروتکل‌های دیگر وجود ندارد. هدف لیدو دائو توکن رفع این مشکلات از طریق سرویس‌های استینکینگ غیر حضانتی است. این امر با سرویس‌های سهام گذاری ارائه شده توسط صرافی‌ها متفاوت می‌باشد. در این شبکه مشکل ناکارآمدی سرمایه با صدور توکنی به نام  stETH که در واقع نسخه توکنیزه‌شده اترهای استیک‌شده است، حل می‌شود. با استفاده از این توکن، کاربران می‌توانند سرمایه استیک‌شده‌شان را در دیگر پروتکل‌ها استفاده کنند.

تمرکز پروژه Lido DAO روی اتریوم بوده، اما در حال حاضر در حال گسترش آن به دیگر بلاک چین‌ها است. این شبکه قابلیت سهام‌گذاری روی شبکه ترا (Terra) را در مارس 2021 (اسفند 99) و روی ارز سولانا (Solana) را در سپتامبر 2021 (شهریور 1400) راه‌اندازی کرد. مشابه اتریوم، سهام‌گذاران توکن محلی شبکه ترا یعنی لونا (LUNA) یا سول (SOl) در سولانا، توکن مشتقه‌ای به نام bLUNA و stSOL را دریافت می‌کنند. در حال حاضر بیشتر از 7 میلیارد دلار ارز دیجیتال در شبکه لیدو دائو استیک شده است. با اینکه از این پروتکل بیشتر برای سهام گذاری در اتریوم استفاده می‌شود اما از شبکه‌های دیگری نظیر پولکادات (Polkadot) و کوماسو (Kusama) و پالیگان (Polygon) پشتیبانی می‌کند.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال لیدو LDO

بروزرسانی‌های اخیر اتریوم و فراهم شدن امکان سهام گذاری (استیکینگ) در آن از سال 2020، استیکینگ اتریوم را به یکی از راه‌های جذاب سرمایه گذاری هولدرها تبدیل کرده است. با آینده نویدبخشی که پیش روی اتریوم است سرمایه گذاران و تریدرهای بیشتری به سهام‌گذاری در این بلاک چین ترغیب شده‌اند. لیدو سعی کرده با تسهیل فرآیند سهام‌گذاری اتریوم کار را برای سرمایه‌گذاران آسان‌تر کند. در کل لیدو پلتفرمی است که با هدف رفع چالش‌های سهام‌گذاری در ارز دیجیتال اتریوم ایجاد شده تا مشکلات این فرآیند را برای سرمایه گذاران عادی برطرف کند. ارز لیدو دائو یک پلتفرم حاکمیتی است که تصمیمات آن توسط هولدرهای توکن LDO اتخاذ می‌شود.

ویژگی‌های Lido DAO

از جمله ویژگی‌های شبکه لیدو دائو عبارت است از:

پلتفرم استیکنیگ

لیدو دائو اجازه اتصال یک کیف پول ارز دیجیتال به این پروتکل و استیک رمز ارزهای ETH را به کاربران می‌دهد. نرخ تبدیل ETH-stETH یک به یک به همراه 38.4 دلار کارمزد تراکنش و کارمزد پاداش 10 درصدی است.

کرو (Curve)

Curve یک استخر نقدینگی است که به کاربران اجازه می‌دهد stETH های خود را به استیبل کوین قابل معامله بر روی شبکه اتریوم تبدیل کنند.

میکر دائو (MakerDAO) از ویژگی‌های پروتکل Lido DAO

در پلتفرم MakerDAO، کاربران می‌توانند با اتصال والت رمز ارزی خود، توکن‌های stETH را به‌عنوان وثیقه در برنامه ریفرال این پلتفرم استفاده نمایند.

برنامه ریفرال دائو

با هر ریفرال و معرفی کاربر شما می‌توانید 1 درصد از کل اترهای استیک شده را از طریق لینک خود به صورت ارز دیجیتال ldo پاداش بگیرید. این پروتکل یک گزینه لیست سفید را برای برنامه‌های ریفرال تهیه می‌کند که مشوق‌های شبکه تنها به شرکای قابل تایید لیدو دائو ارسال می‌شوند.

سوالات پرتکرار

در ادامه به سوالات متداول درباره ارز لیدو دائو (LDO)  پاسخ داده‌ایم:

آینده ارز لیدو دائو چگونه است؟

کارایی اصلی ارز لیدو دائو فراهم کردن امکان مشارکت در سهام‌گذاری اتریوم برای کاربران است. گسترش بازار سهام گذاری در اتر عامل اصلی رشد لیدو دائو توکن در آینده خواهد بود.

نحوه خرید لیدو دائو چگونه است؟

به دلیل تحریم‌ها و الزام به احزار هویت معامله ای ارز دیجیتال در اکثر صرافی‌های برای کاربران ایرانی دشوار است.

قیمت ارز LDO چقدر است؟

باتوجه به تحریم‌ها قیمت ارز لیدو دائو را باید به صورت لحظه‌ای چک کنید. اما در کل قیمت هر توکن stETH دقیقا برابر با قیمت یک اتر است.

راه‌های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال لیدو LDO چیست؟

لیدو در حال حاضر خدمات خود را به بلاکچین‌های سولانا و ترا گسترش داده است و کاربران می‌توانند با استفاده از این بلاکچین‌های محبوب در این ارز، سرمایه گذاری کنند.

برچسب ها :


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

32 − = 28