دریافت اپلیکیشن

ارز دیجیتال چیلیز اولین ارز ورزشی در جهان

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه
ارز دیجیتال چیلیز

ارز دیجیتال چیلیز با نماد اختصاری CHZ یک ارز دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 465.16 میلیون دلار در رتبه 74 بازار قرار داشته و سهم 0.04 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. بالاترین قیمت ارز چیلیز در تاریخ 23 اسفند 1399 معادل 0.87 دلار بود. در ادامه این مطلب از وب سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج به معرفی کامل ارز دیجیتال چیلیز به همراه پیش بینی قیمتی و تحلیل چیلیز خواهیم پرداخت.

ارز CHZ در توکن سازی برای سرگرمی‌های ورزشی کاربرد دارد و به پلتفرم Socios.com قدرت خاصی می‌بخشد. تیم‌های محبوب ورزشی در این پلتفرم ارز دیجیتال chiliz را برای طرفداران خود به وجود آورده‌اند تا آنها را جذب کنند. اولین بار است که در جهان این اتفاق رخ می‌دهد. برای جذب علاقه مندان به ورزش و تیم‌های محبوب به طرفداران آنها جوایزی اهدا می‌شود. ارزهای دیجیتالی که نشانه و لوگوی باشگاه را به همراه دارند به وسیله طرفدارانشان خریداری می‌شوند، مورد داد و ستد قرار می‌گیرند تا میزان علاقه به تیم فوتبال خاصی را نشان دهند یا در نظر سنجی باشگاه‌ها رای دهند.

ارز چیلیز چیست؟

Chiliz.net اولین صرافی دنیا است که ارز دیجیتال را وسیله‌ای برای کسب درآمد در جهان ورزش قرار داد. این صرافی به سرمایه گذاران علاقه مند در دنیای فوتبال و دیگر ورزش‌ها امکان حدس زدن و معامله کردن تیم‌های محبوب آنها را می‌دهد. چیلیز با هدف کسب درآمد از طرفداران ورزش، ابزارهای بلاکچینی را در اختیار سرگرمی و ورزش قرار می‌دهد.

تاریخچه ارز دیجیتال چیلیز

نام اختصاری این ارز CHZ است. چیلیز در بلاکچین اتریوم شکل گرفته است و با عنوان ارز دیجیتال رسمی پلتفرم Socios.com شناخته می‌شود. سازندگان این ارز تصمیم گرفتند که حالت تهاجمی تدافعی میان طرفداران تیم‌های مختلف ورزشی به خصوص ورزش فوتبال را کمرنگ کنند و میان باشگاه‌های مختلف و طرفداران تعصبی این باشگاه‌ها نوعی یکپارچگی به وجود بیاورند و آنها را به هم نزدیک کنند. ارز دیجیتال چیلیز (Chiliz) در سال 2012 میلادی ایجاد شد و هدف از پیدایش این ارز کمک به طرفداران تیم‌های ورزشی بود. آنها می‌توانستند با خرید این سکه‌ها به طور مستقیم حق رای در باشگاه فوتبال محبوب خود را داشته باشند. میلیون‌ها نفر مردم به عضوهای فعال این باشگاه تبدیل می‌شدند و این ایده خارق العاده بود.

آشنایی با پلتفرم Socios سوسیوس

کمپانی Chiliz در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کند. ایده‌های اولیه شرکت در سال 2010 میلادی شکل گرفت ولی در سال 2018 اجرایی شد. آقای الکساندر دریفوس مالک و مدیر اصلی این شرکت و بنیانگذار سوسیوس است. سوسیوس بزرگترین سامانه تعاملی هواداران ورزشی است که به طرفداران خود پاداش می‌دهد. این پلتفرم با استفاده از فناوری بلاکچین ایجاد شده تا بستری برای استفاده ارز دیجیتال chiliz باشد. باشگاه‌های پرآوازه‌ای در جهان با این پلتفرم همکاری می‌کنند. قدرت این پلتفرم پس از امضای قرارداد باشگاه ایتالیایی یوونتوس و پس از آن باشگاه بارسلونا بیشتر شده است.

نحوه عملکرد ارز چیلیز CHZ

فعالیت رمز ارز چیلیز توسط پلتفرم Socios.com انجام می‌شود. طرفداران هر تیم می‌توانند از طریق این ارز با تیم محبوب خود به تعامل بپردازند. از تیم خود حمایت کنند و با هزینه کردن در تصمیمات تیم خود تاثیرگذار باشند. تجربه کاربری در این وب سایت بسیار لذت بخش بوده و شناسایی کاربر به خوبی اتفاق می‌افتد. ممکن است کاربر حسابش را غیرفعال کند ولی با یک بازگردانی شناسایی می‌شود و تنظیمات شخصی سازی شده او ذخیره می‌شود و کاربر را به وجد خواهد آورد. کاربران با داشتن نشان chz در هر باشگاه، حق رای خواهند داشت. هر باشگاهی موضوعاتی را برای نظر سنجی به اشتراک می‌گذارد و امکانات نامحدودی را ارائه می‌دهد.

نظراتی مثل اینکه طراحی لوگوی باشگاه یا لباس ورزشکاران چگونه باشد؟ پس از پیروزی در بازی چه آهنگی پخش شود؟ مکان بازی‌ها در هر بازه زمانی کجا باشد و یا اینکه بهترین بازیکن چه کسی بوده است؟ به اشتراک گذاشته می‌شود تا طرفداران در نظر سنجی‌ها شرکت کنند، تصمیم بگیرند و رای دهند و حدس بزنند. هرچه کاربران تعامل بیشتری با سیستم داشته باشند احتمال سود بیشتر است. از طرفی برنامه‌ها و جایزه‌های خاصی هم در نظر گرفته شده است که از جمله آنها می‌توان به حدس بازی‌های بعدی و فروش انحصاری اشاره کرد. برخی از باشگاه‌های معروف که در این سیستم وجود دارند عبارتند از:

  1. بارسا
  2. یوونتوس
  3. پاری سن ژرمن
  4. اتلتیکو مادرید
  5. آ اس رم
  6. بارسلونا
  7. گالاتاسرای
  8. وستهام

مزایای استفاده از ارز chiliz

همانطور که گفته شد این ارز اولین دارایی دیجیتال با تکنولوژی بلاکچین است که در صنعت ورزشی و سرگرمی‌های مربوط به ورزش استفاده می‌شود با سایر طرح‌ها و پروژه‌‎هایی که در رابطه با ارز دیجیتال فعالیت دارند، متفاوت است. مولفه‌‎هایی مانند بلاکچین اصلی اتریوم، زیر زنجیره‌های مجاز، مکانیسم صدا و توکن چیلیز که دارای استاندارد ERC-20 است، در این سیستم وجود دارند.

آشنایی با پلتفرم توکن هواداری چیلیز

توکن‌های ارز دیجیتال چیلیز برای فعالیت‌های چیلیز طراحی شده‌اند و کاربرد دارند. این توکن در پرداخت‌های رای دادن، صورت حساب‌ها و مبادلات به کار گرفته می‌شود. افرادی که در شبکه ارز دیجیتال چیلیز فعالیت دارند تقاضای خرید توکن بیشتری خواهند داشت. این مورد به خصوص در مورد هواداران تیم‌های ورزشی که علاقه مند به رای و نظر دادن در مورد تیم محبوبشان هستند، دیده می‌شود. از طرفی باشگاه‌های ورزشی و نهادها به سایت Socios.com محلق می‌شوند. اگر شما هم از طرفداران ورزش فوتبال هستید، می‌توانید ارز دیجیتال چیلیز منحصر بفرد خود را به دست بیاورید و تبدیل به یک هوادار بزرگ فوتبالی شوید.

تاریخچه قیمت ارز چیلیز

قیمت ارز چیلیز از زمان پیدایش خود با فراز و نشیب‌های زیادی همراه بود.  این توکن در سال ۲۰۱۹ روند کاهشی داشت و از ۰.۰۱۷ دلار به محدوده ۰.۰۰۷ دلار رسید. در سال ۲۰۲۰ با مشارکت‌های مهم بنیاد چیلیز با باشگاه‌های مطرح و مهم ورزشی قیمت این توکن اوج جدیدی را تجربه کرد و در ماه مارس این سال به ۰.۰۱۲۳دلار رسید. چیلیز تا یایان سال ۲۰۲۰ چند حرکت صعودی و ریزشی را تجربه کرد و در نهایت قیمت آن در پایان همان سال به ۰.۰۲۲ دلار رسید.

سال ۲۰۲۱ سالی سودآور برای این توکن محسوب می‌شود. چراکه قیمت آن در یک جهش عالی به ۰.۸۹ دلار رسید و اوج قیمت خود را ثبت کرد. در تحلیل روندهای حرکتی قیمت چیلیز می‌توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که هرچند رشد قیمت این توکن از رونق کلی بازار است اما افزایش تقاضا برای خدمات ورزشی مسئله‌ای است که باید آن را در نظر گرفت.

آینده ارز چیلیز و تحلیل چیلیز

مهم‌ترین نکته‌ای که درباره آینده ارز چیلیز وجود دارد این است که ظرفیت اقتصادی ورزش و فوتبال بسیار بالا است. گردش مالی که در دنیای فوتبال رخ می‌دهد، خارج از حد تصور می‌باشد و فوتبال امروز کاملاً فراتر از یک ورزش به شمار می‌رود. این گردش مالی بالا، فرصت بسیار خوبی را برای توسعه پلتفرم ارز دیجیتال چیلیز در اختیار بنیاد توسعه‌دهنده آن قرار می‌دهد. پروژه چیلیز بی‌شک به دلیل جذابیت حوزه، تمرکز آن بسیار مستعد رشد و پیشرفت است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد آینده ارز دیجیتال چیلیز را با توجه به مزایایی که دارد و حوزه‌ای که بر آن تمرکز کرده امیدوارکننده می‌دانند.

پلتفرم کوین پرایس فورکست (coinpriceforecast) قیمت چیلیز را در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ به قیمت ۰.۵۵دلار پیش بینی کرده است. این پلتفرم همچنین به پیش‌بینی قیمت چیلیز در سال‌های آینده هم پرداخته است. با توجه به این داده‌ها، ارز چیلیز در سال ۲۰۲۳ حدود ۴۴ درصد رشد خواهد داشت و آن سال را با ۰.۵۵ دلار آغاز خواهد کرد. همچنین طبق پیش‌بینی‌های این سایت، پرونده این ارز در پایان ۲۰۲۳ با قیمتی حدود ۰.۵۸ دلار بسته خواهد شد. به همین ترتیب رشد چیلیز در سال‌های بعدی همچنان ادامه داشته و متوقف نخواهد شد و این احتمال وجود دارد که سال ۲۰۲۸ را با قیمت ۰۰.۷۲ دلار آغاز و با ۰.۷۶ دلار به پایان برساند.

سوالات متداول درباره ارز دیجیتال چیلیز

در ادامه به سوالات پر تکرار شما عزیزان درباره ارز دیجیتال چیلیز پاسخ داده‌ایم:

چگونه با خرید چیلیز CHZ کسب درآمد می‌شود؟

چیلیز یک تیم در حال رشد دارد و بیشتر از 80 متخصص از ملیت‌های متنوع عضو آن هستند. تیم‌های ورزشی الکترونیکی، باشگاه‌ها، سازمان‌های ورزشی و مسابقات در پیدایش و توسعه این سیستم کمک شایانی کرده‌اند. چیلیز هم به نوبه خود به این نهادها فرصت رشد و جذب هواداران بیشتری می‌دهد. به علاوه درصدی از درآمد این سیستم به این نهادها پرداخت می‌شود که از طریق کاربرانی که در آن فعالیت می‌کنند به دست می‌آید.

نحوه خرید و نگهداری چیلیز CHILIZ چگونه است؟

توکن چیلیز را در بسیاری از صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال می‌توانید خریداری کنید. صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج یکی از بهترین صرافی‌های آنلاین در ایران است که برخوردداری از سامانه معاملاتی یکپارچه مبتنی بر بلاکچین از مطمئن‌ترین صرافی‌های داخلی در جهت تامین امنیت دارایی سرمایه گذاران است.

13ام - شهریور ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
تورنادو کش (Tornado Cash) و آموزش کار با این پروتکل

تورنادو کش (Tornado Cash) و آموزش کار با این پروتکل

تورنادو کش (Tornado Cash) ابزاری برای مخفی کردن تراکنش‌های ارز دیجیتال و حفظ حریم خصوصی رمز ارزهاست. این پلتفرم مبادله و مخفی‌سازی تراکنش‌ها در بلاکچین اتریوم پیاده‌سازی شده است. پروتکل Tornado Cash در سال 2020 در دنیای رمز ارزها به عنوان پروتکلی کارآمد و شناخته شده ارائه شد. با کمک تورنادو کش امکان انجام تراکنش […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال مونرو چیست؟

ارز دیجیتال مونرو چیست؟

ارز دیجیتال مونرو با نماد اختصاری XMR، یک رمزارز پیگیر گریز و امن است که یکی از شناخته‌ شده‌ترین شبکه‌های ارز دیجیتال معرفی می‌شود. این ارز دیجیتال بر حفظ حریم خصوصی و عدم پیگیری تراکنش‌ها استوار است. درواقع این پروژه به دلیل این قابلیت بحث‌برانگیز در بلاکچین خود، موجب شده بسیاری از صرافی‌ها و وبسایت‌ها […]

ادامه مطلب
کیف پول مایسلیوم (MyCelium) والت

کیف پول مایسلیوم (MyCelium) والت

کیف پول مایسیلیوم (Mycelium Wallet) یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال است که برای مدیریت رمزارزها و انجام تراکنش‌ها و معاملات رمزارزی طراحی شده است. کیف پول مای سلیوم در سال 2012 بوسیله یک تیم توسعه دهنده با عنوان Mycelium معرفی و توسعه یافت. امروزه کیف پول Mycelium Wallet به عنوان یکی از محبوب‌ترین […]

ادامه مطلب
کیف پول کوین بیس Coinbase Wallet

کیف پول کوین بیس Coinbase Wallet

کیف پول کوین بیس Coinbase Wallet یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین انواع کیف پول ارز دیجیتال در دنیا است. با دانلود کیف پول کوین بیس می‌توانید مدیریت و ذخیره ارزهای دیجیتال مختلف نظیر ارز دیجیتال بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم و … را در اختیار داشته باشید. این کیف پول توسط صرافی کوین بیس که […]

ادامه مطلب
کیف پول اتمیک و آموزش نصب Atomic Wallet

کیف پول اتمیک و آموزش نصب Atomic Wallet

کیف پول اتمیک یا اتمیک والت (Atomic Wallet) به عنوان یک کیف پول ارز دیجیتال برای آیفون، اندروید و ویندوز قابل دسترس است. نصب کیف پول اتمیک علاوه‌بر دارا بودن مزایای یک کیف پول ارز دیجیتال، یک صرافی غیرمتمرکز است و امکان مبادله تعدادی زیادی توکن را فراهم می‌آورد. کیف پول Atomic Wallet از تعداد […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید