دریافت اپلیکیشن

ارز دیجیتال فایل کوین و نحوه عملکرد آن

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه
ارز دیجیتال فایل کوین

ارز دیجیتال فایل کوین با نماد اختصاری FIL یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش حدود 2.25 میلیارد دلار در رتبه 30 بازار قرار داشته و سهم 0.17 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. ایده ذخیره سازی امن و بدون واسطه فایل‌ها موجب شده تا ارزش ارز دیجیتال FIL نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شود. در ادامه این مطلب از وب سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج به تحلیل فایل کوین میپردازیم.

از نظر فعالان ارز دیجیتال، این نوع ارز احتمالا پیچیده‌ترین چیزی است که توسط صنعت بلاک چین تاکنون به بازار عرضه شده است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تصمیم دارید روی این ارز سرمایه گذاری کنید حتما تا آخر این مطلب با ما همراه شوید. توجه داشته باشید که تنها در صورت شناخت جامع و همه جانبه از یک ارز دیجیتال می‌توانید از طریق خرید و فروش آن کسب درآمد کنید.

تاریخچه ارز دیجیتال فایل کوین

خوان بنت مدیرعامل Protocol Labs و بنیانگذار فایل کوین است. البته پروژه فایل کوین یکی از خدمات شرکت  Protocol Labs  می‌باشد که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد. پروژه‌های IPFS و lib p2p و Filecoin از جمله محصولات این شرکت هستند. عرضه اولیه بلاکچین فایل کوین در آگوست سال ۲۰۱۷ با فروش ۲۰۰ میلیون توکن FIL شروع شد. عرضه اولیه (ICO) فایل کوین به مدت یک ماه ادامه داشت و توانست سرمایه‌ای معادل ۲۵۰ میلیون دلار برای شرکت جمع‌آوری کند. تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال فایل کوین از این سرمایه به عنوان پشتوانه‌ای برای ارتقا و بهبود شبکه استفاده کرده‌اند.

بلاک چین ارز دیجیتال فایل کوین چیست؟

بلاک چین ارز دیجیتال فایل کوین یکی از پرکاربردترین، جسورانه‌ترین و پیچیده‌ترین بلاکچین‌های موجود در دنیا است. این بلاکچین بر اساس ایده‌ای بسیار نوآورانه و با اهدافی بلند پرواز خلق شده است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که اگر ارز دیجیتال فایل کوین ایده‌های خود را عملی کند، انقلابی بزرگ در ارزها ایجاد خواهد شد و پروژه فایل کوین به کاربران این امکان را می‌دهد تا پرونده‌های مهم خود را با قیمت‌های رقابتی ذخیره کنند و هر زمان که خواستند آنها را بازیابی نمایند. پروژه فایل کوین یک بلاک چین همتا به همتا است که برای ذخیره اطلاعات به دور از خطرات هک یا سانسور طراحی شده است.

بلاکچین فایل کوین برای اینکه مطمئن شود اپراتورها داده‌ها را به بهترین و درست‌ترین شکل ممکن ذخیره می‌کنند، مشوق‌های اقتصادی جذابی را برای ماینرها ایجاد کرده است. ماینرهای ذخیره سازی رایانه‌هایی قدرتمند هستند که متعهد می‌شوند مجموعه‌ای از داده‌ها را در طول زمانی معین به بهترین شکل نگهداری کنند. به این ترتیب هرکسی که می‌خواهد پرونده‌ها و داده‌های خود را ذخیره نماید یا از ذخیره کردن پرونده‌های دیگران کسب درآمد کند، می‌تواند به شبکه ارز دیجیتال فایل کوین بپیوندد. مشتری‌ها برای اینکه بتوانند فایل‌های خود را در ماینرهای فایل کوین ذخیره سازی کنند، در این شبکه به صورت بازار آزاد و بر اساس توافق بین طرفین کار خواهند کرد. در کل ماینرهای ارز فایل کوین می‌توانند به دلیل حفظ و نگهداری اطلاعات مهم و با ارزش به صورت امن، غیر قابل سانسور و هک ارز دیجیتال فایل کوین (Fil) پاداش بگیرند.

فناوری بلاکچین ارز Filecoin

web3  یکی از فناوری‌هایی است که به بلاک چین ارز دیجیتال فایل کوین اجازه می‌دهد تا بتواند یک پروژه را بین افراد مختلف به اشتراک بگذارد. web3 نرم افزاری است که برنامه‌های متمرکز را به برنامه‌های غیر متمرکز تبدیل کرده و با حذف واسطه‌ها خطر هک شدن یا سانسور شدن اطلاعات را کاهش می‌دهد. بهره‌مندی از این تکنولوژی به مشتریان این امنیت خاطر را می‌دهد که اطلاعات آنها به درستی حفظ شود و در صورت لزوم قابل بازیابی خواهد بود.

بلاکچین ارز دیجیتال فایل کوین (Fil) دارای چه بخش‌هایی است؟

بلاکچین فایل کوین در واقع مجموعه‌ای از گره‌های بازیابی، گره‌های ذخیره سازی و مشتری‌ها است. ارز دیجیتال FIL ارز واسطه‌ای است که سه گروه زیر به واسطه آن با یکدیگر معامله می‌کنند:

 1. گره‌های ذخیره سازی در واقع همان ماینرهایی هستند که نسخه‌ای از اطلاعات کامل بلاکچین، تراکنش‌های بین کاربران و داده‌های مورد نظر مشتری را به شکلی که توافق شده است، ذخیره می‌کنند.
 2. ماینرهای بازیابی، اطلاعات را استخراج و به مشتری تحویل می‌دهند. گاهی ماینرهای ذخیره سازی به عنوان ماینر بازیابی در شبکه فایل کوین فعالیت دارند.
 3. ماینرها هزینه‌های خود را خارج از زنجیره بلاکچین دریافت می‌کنند. بنیانگذاران فایل کوین پیش بینی کرده‌اند که پرداخت هزینه‌ها درون زنجیره فایل کوین می‌تواند باعث ایجاد گلوگاه‌های اعتبار سنجی پرداخت‌ها و کاهش سرعت شبکه شود. به همین دلیل تصمیم گرفته‌اند که کلیه پرداخت‌ها را در خارج از شبکه بلاکچین انجام دهند و تنها در مواقعی که اختلافی پیش می‌آید از بلاکچین استفاده شود.

نحوه عملکرد و تحلیل فایل کوین

ارائه دهندگان بلاکچین فایل کوین در واقع ماینرها یا کامپیوترهایی هستند که می‌توانند به اینترنت وصل شوند و فضای دیسک اضافی برای ذخیره اطلاعات دارند. این ماینرها با مشارکت در زنجیره ذخیره سازی اطلاعات می‌توانند ارز فایل کوین پاداش بگیرند. از سوی دیگر ارائه دهندگان ذخیره سازی در شبکه ارز دیجیتال فایل کوین نیازی به تبلیغ خود ندارند. چراکه بلاکچین فایل کوین به گونه‌ای طراحی شده که با ایجاد فضای کاربری راحت و شفاف، اکوسیستم خلاقانه و غیر متمرکز به بهترین شکل ارائه دهندگان را به مشتریان متصل می‌کند. همه ارائه دهندگان ذخیره سازی باید به تعهدات خود در زمینه ذخیره اطلاعات پایبند باشند. این پایبندی از طریق تایید اثبات فضا زمان (PoSt) در پروتکل استخراج بیت کوین ثبت می‌شود. پروتکل PoSt به مشتریان اجازه می‌دهد تا بررسی کنند و اطمینان یابند که ذخیره سازی اطلاعات مورد توافق توسط ماینر به درستی انجام شده است.

مزایای استفاده از ارز فایل کوین (Filecoin)

در ادامه به مزایای استفاده از این نوع ارز اشاره کرده‌ایم:

 • ارز دیجیتال فایل کوین به ماینرهای خود برای ذخیره هیچ چیز نیز پاداش می‌دهد. شاید در نگاه اول عجیب باشد اما هدف از انجام این کار این است که بلاکچین همواره مطمئن باشد که جای خالی برای ذخیره اطلاعات بیشتر دارد.
 • مشتریان در شبکه فایل کوین می‌توانند باتوجه به نیازهای خود از بین ارائه دهندگان، ماینری را که هزینه و سرعت افزونگی متناسب با نیازشان دارد، انتخاب نمایند.
 • در پروژه فایل کوین بر خلاف سیستم‌های ذخیره سازی متمرکز نیازی نیست که برای هر ارائه دهنده‌ای،API متفاوتی اجرا شود.
 • بلاکچین ارز دیجیتال فایل کوین ایده‌ای بسیار کاربردی دارد و کار با آن آسان است. به همین علت پیش بینی می‌شود جامعه مشتریان زیادی را به خود جذب نماید.
 • کاربران ارز دیجیتال فایل کوین نیازی نیست که برای جذب مشتری به تبلیغ ماینر در سطح شبکه بپردازند.
 • در بلاک چین ارز فایل کوین اهمیتی ندارد که شما چه زمانی برای استخراج فایل کوین به شبکه بپیوندید. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که همیشه تازه واردها نیز بتوانند از پاداش استخراج ارز دیجیتال فایل کوین بهره مند شوند.

کیف پول‌های ارز دیجیتال فایل کوین

از فایل فاکس (FilFox) برای کیف پول ارز فایل کوین استفاده می‌شود که امکان ذخیره سازی، ارسال و برداشت توکن Fil را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. سایر کیف‌ پول های ارز دیجیتال فایل کوین برای ذخیره سازی توکن‌های فایل عبارتند از:

 1. کیف پول‌های نرم افزاری تراست ولت (Trust Wallet)، کیف پول اتمیک (Atomic Wallet)، کیف پول مث ولت (Math Wallet) و کیف پول Im Token
 2. و کیف پول های سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano S) و لجر نانو ایکس ( Ledger Nano X)

نحوه خرید ارز فایل کوین

اولین گام برای خرید این ارز دیجیتال انتخاب یک پلتفرم یا صرافی آنلاین ارز دیجیتال معتبر است. با وجود تحریم‌ها علیه ایران، صرافی‌های خارج از کشور به کاربران ایرانی خدمات ایمن ارائه نمی‌دهند. البته برخی از افراد سعی می‌کنند با تغییر IP به صرافی‌های خارج از کشور متصل شوند، اما در صورت نمایان شدن IP واقعی حساب کاربری آنها بلوکه شده و سرمایه خود را از دست خواهند داد. بنابراین بهترین راه خرید و فروش ارز دیجیتال FIL از طریق صرافی‌های داخل کشور است. با این درگاه با امنیت خاطر می‌توانید خرید و فروش ارز فایل کوین را انجام دهید.

13ام - شهریور ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
استیبل کوین چیست و چه کاربردی دارد؟

استیبل کوین چیست و چه کاربردی دارد؟

استیبل کوین نوعی دارایی‌ دیجیتال هستند که ارزش آن‌ها مرتبط با دارایی‌های دیگر است. برای نمونه ارز دیجیتال تتر از استیبل کوین های معروف بازار کریپتوکارنسی است که ارزش آن یک دلار می‌باشد. استیبل کوین‌ها همانند توکن‌ها بوده و فقط در پشتوانه باهم تفاوت دارند. این ارز دیجیتال پایدار از انواع ارز دیجیتال به‌شمار می‌رود […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال میکر چیست؟

ارز دیجیتال میکر چیست؟

ارز دیجیتال میکر با نماد اختصاری MKR از برترین پلتفرم‌های حوزه امور غیرمالی (DeFi) محسوب می‌شود. پلتفرم میکر، به عنوان بهترین پلفرم وام‌دهی دیفای در جهان شناخته می‌شود که امور مالی غیرمتمرکز و استیبل کوین‌ها را با هم ادغام می‌کند. ارز دیجیتال میکر از معروف‌ترین ارزهای موجود در بستر اتریوم محسوب می‌شود. معمولا توکن MKR […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال آلت کوین چیست؟

ارز دیجیتال آلت کوین چیست؟

ارز دیجیتال آلت کوین‌ با هدف تلاش برای بهبود و تغییر قوانین بیت کوین بوجود آمده‌ است. درواقع آلت کوین‌ها همه رمزارزها به جز بیت کوین را شامل می‌شوند. آشنایی با این مفهوم به سرمایه‌گذاران بازار رمزارز کمک می‌کند تا با انتخاب صحیح سرمایه‌گذاری با ریسک کم، سود فراوانی را بدست آورند. بهترین کوین ها […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال بایت کوین

ارز دیجیتال بایت کوین

Bcn token چیست؟ ارز دیجیتال بایت کوین با توکن bcn دارایی دیجیتالی است که ارزش آن در بازار حدود 6.64 میلیون دلار است و در رتبه 869 بازار قرار دارد. Bytecoin در سال 2014 با پشتیبانی الگوریتم رمزنگاری امضای حلقه‌ای وارد بازار جهانی شد. این ارز دیجیتال غیرقابل ردیابی است که برخلاف بیت کوین، اطلاعات […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال مونرو چیست؟

ارز دیجیتال مونرو چیست؟

ارز دیجیتال مونرو یک ارمزارز پیگیر گریز و امن است که یکی از شناخته‌ شده‌ترین شبکه‌های ارز دیجیتال معرفی می‌شود. این ارز دیجیتال بر حفظ حریم خصوصی و عدم پیگیری تراکنش‌ها استوار است. درواقع این پروژه به دلیل این قابلیت بحث‌برانگیز در بلاکچین خود، موجب شده بسیاری از صرافی‌ها و وبسایت‌ها از لیست کردن آن […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید