دریافت اپلیکیشن

ارز دیجیتال سولار و نحوه عملکرد آن

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه
ارز دیجیتال سولار

ارز دیجیتال سولار با نماد اختصاری SOLAR یک نوع ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 0 دلار و در رتبه 4855 بازار قرار داشته و سهم 0 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. بالاترین قیمت ارز دیجیتال سولار (SXP) در تاریخ 10 آبان 1401 معادل 0.25 دلار بوده است. ارز Solar یک بلاکچین لایه منبع باز برای پرداخت‌های همتا به همتا و غیر متمرکز است و بر الگوریتم اجماع اثبات سهام اجرا و توسط یک DAO اداره می‌شود. پایه اصلی شبکه سولار و ارز دیجیتال SXP، بلاک چین اثبات سهام به نام هسته سولار است. در ادامه این مطلب از وب سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج به معرفی و اطلاعات ارز دیجیتال سولار (SOLAR) می‌پردازیم.

تولید کنندگان این ارز، ارز دیجیتال سولار را Delegates نامیده‌اند و بلاک چین آن را از طریق یک سیستم مبتنی بر رای با استفاده از کوین‌های بومی SXP ایمن می‌کنند. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره شرکت سولار کسب کنید.

نحوه عملکرد ارز دیجیتال سولار (SXP) چیست؟

ستون اکوسیستم ارز سولار، بلاک چین اثبات سهام آن به نام هسته سولار است. این انشعابی از بلاک چین آرک است که وعده می‌دهد سریع، ماژولار، پایدار، کارآمد و کاملا غیر متمرکز باشد. با این حال ارز سولار با استفاده از امضاهای Schnorr با Ark متفاوت است که به بهبود حریم خصوصی برای کاربران منجر می‌شود. در مکانیسم اجماع dPOS،53 نماینده به عنوان گره‌هایی که مسئولیت ایمن سازی و حفظ بلاک چین سولار را بر عهده دارند، عمل می‌کنند. تولید بلوک به دور و بلوک تقسیم بندی می‌شوند. هر دور شامل 53 بلوک است و هر نماینده یک بلوک در هر دور ارسال می‌کند. زمان ارسال بلاک در سولار 8 ثانیه است. بنابراین بسیار سریع‌تر از بلاک‌چین‌هایی مانند بیت کوین یا اتریوم خواهد بود. اما کندتر از زنجیره‌ای مانند سولانا عمل خواهد کرد.

نقشه راه و نمودار تکنیکال و فاندامنتال solar در سه ماهه اول 2022

این ارز تمرکز خود را بر ایجاد یک بلاک چین مبتنی بر جامعه منعطف کرده است که روزی با بلاک چین‌هایی مانند اتریوم و سولانا مقایسه خواهد شد. برای دستیابی به این هدف بلند پروازانه، ارز دیجیتال سولار اکوسیستم قبلی خود به نام Swipe را بازنگری کرد و تحت هدایت یک تیم جدید که توسط یک DAO کنترل می‌شود، یک شبکه آزمایشی توسعه داد. در سه ماه اول سال 2022، ارز دیجیتال سولار توانست چند نقطه عطف مهم را در نقشه راه خود ثبت کند که در ادامه به آنها اشاره کرده‌ایم:

 1. شبکه سولار در 28 مارس 2022 بعد از چندین ماه آزمایش روی devnet عملیاتی شد.
 2. رمز ارز سولار، مجموعه جدیدی از کیف پول‌های دسکتاپ را برای سیستم پرداخت همتا به همتا منتشر کرد.
 3. ارز دیجیتال sxp،پروتکل Solar Side Ledger را به کار گرفت که به کاربران اجازه می‌دهد معادل‌های توکن‌های ERC-20 و NFT را ایجاد کنند. توکن SXP برای پرداخت هزینه‌های تراکنش‌های این پلتفرم استفاده می‌شود.
 4. اولین مجموعه متشکل از 53 نماینده برای ایمن‌سازی بلاک چین انتخاب شد.
 5. تمرکز بر بهبود حاکمیت در آینده و افزایش قابلیت همکاری بین سولار و سایر اکوسیستم‌ها خواهد بود.

شبکه سولار در سه ماه دوم 2022

نقشه راه این ارز دیجیتال چگونگی برنامه ریزی اکوسیستم آن برای توسعه در سال 2022 را مشخص می‌کند. برای سه ماه دوم سال 2022 ارز Solar به چندین هدف کلیدی خود که موارد زیر است رسید:

 • انتشار کیف پول ارز دیجیتال موبایل و وب
 • انتشار کیت توسعه نرم افزار Side Ledger Protocol
 • یک نسخه بتا از بازار NFT سولار
 • راه اندازی Solar Launchpad

پروتکل شبکه سولار و ارز دیجیتال SXP چیست؟

این پروتکل به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های قابل تعویض و غیر قابل تعویض در بلاک چین سولار را ایجاد کنند و مشابه استاندارد ERC در اتریوم عمل کنند. این امر به لطف کیف پول ارز دیجیتال SOLAR و کیت نرم افزار که در سه ماه دوم سال 2022 راه‌اندازی شد، امکان پذیر خواهد بود. توکن‌های SLP در ارز solar بسیار ارزان هستند و با نرخ تراکنش پایینی انجام می‌شوند. توکن‌های قابل تعویض یا غیر قابل تعویض در این پروتکل در دسترس خواهند بود. Solar با این عملکرد سبب کاهش تورم در اکوسیستم خود می‌شود.

رابطه شبکه سولار و امور مالی غیر متمرکز در استخراج خورشیدی یا سولار ماینینگ چیست؟

کاربران می‌توانند از ویژگی اضافی Side Ledger Protocol Solar برای توسعه برنامه‌ها و توکن‌های غیرمتمرکز، قابل تعویض و غیرقابل تعویض استفاده کنند. توسعه‌دهندگان پروژه بر سهولت و کارایی ایجاد توکن‌ها تمرکز خواهند داشت. با این حال هرکسی حتی افراد تازه کار در بازار ارز دیجیتال ممکن است توکن‌های قابل تعویض یا NFT را مستقیماً در کیف پول خورشیدی خود یا با استفاده از یک SDK خاص تولید کنند. یکی از مزایای شبکه سولار، هزینه خدمات پایین برای توسعه‌دهندگانی است که از شبکه سولار برای راه‌اندازی ارز‌های خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، ایجاد توکن‌های جدید تنها ۵ SXP برای آن‌ها هزینه دارد.

Solar Launchpad یا لانچ پد ارز دیجیتال سولار چیست؟

ارز دیجیتال سولار انتظار دارد با افزایش محبوبیت، پروژه‌های دیگر آن را به عنوان لایه استقرار خود انتخاب کنند و برنامه‌های غیر متمرکز آن را به کار گیرند. بنابراین لانچ پد سولار چندین ویژگی زیر را ارائه می‌دهد که برای دارندگان توکن و پروژه‌های نوپا مفید است:

 • هزینه لیست برای هر برنامه غیرمتمرکز جدید از 10 SXP تا 1000 SXP است و KYC اختیاری و ممیزی پروژه‌های جدید می‌باشد.
 • سوزاندن کارمزد تراکنش‌ها و کارمزد فهرست‌بندی شده در Solar Launchpad از دیگر ویژگی‌های لانچ پد سولار برای دارندگان توکن و پروژه‌های نوپا است.

کیف پول ارز دیجیتال SXP

کیف پول‌‌های ارز دیجیتال سولار شاخه‌ای از مخازن Ark است و تنها به عملکردهای اولیه مجاز هستند. بنابراین ارز دیجیتال SXP، کیف پول‌های جدید دسکتاپ، موبایل و مرورگر را به کار خواهد گرفت که می‌توانند ویژگی‌های متاورس و SLP برنامه ریزی شده خود را ارائه دهند.

13ام - شهریور ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج و کسب درآمد

تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج و کسب درآمد

تپ سواپ (TapSwap) یک پروژه جدید دیفای است که مشابه با نات کوین تلگرام بخش قابل توجهی از عرضه توکن خود را از طریق تلگرام به صورت رایگان در میان مردم توزیع می‌کند. تفاوت ارز تپ سواپ با نات کوین در این است که این ایردراپ روی بلاکچین سولانا پیاده‌سازی شده است و عرضه توکن‌های […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال اوکی بی و پیش بینی آینده توکن OKB

ارز دیجیتال اوکی بی و پیش بینی آینده توکن OKB

ارز دیجیتال اوکی بی با نماد اختصاری OKB از معروف‌ترین توکن‌های صرافی می‌باشد که بر بستر بلاکچین OK ایجاد شده است. ارز okb به عنوان توکن بومی صرافی متمرکز OKEx، سومین صرافی بزرگ جهان از لحاظ نقدینگی نیز فعالیت دارد. درواقع ارز okb به عنوان توکن ابزاری صرافی ارز دیجیتال اکس نظیر صرافی بایننس، به […]

ادامه مطلب
ارز نات کوین (Notcoin) چیست؟ نحوه قیمت گذاری نات کوین

ارز نات کوین (Notcoin) چیست؟ نحوه قیمت گذاری نات کوین

ارز نات کوین (Notcoin) که از Nothing به معنای هیچ چیز آمده است، ارز دیجیتال است که این روزها تمامی جهان را به خود مشغول کرده است. بدون شک شما هم درحال حاضر با پرسش‌هایی از قبیل نات کوین قیمت گذاری شد؟ نات کوین تلگرام چیست؟ نات کوین در کدام صرافی لیست شده؟ قیمت نات […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال بایت کوین BNC چیست و بررسی آینده آن

ارز دیجیتال بایت کوین BNC چیست و بررسی آینده آن

Bcn token چیست؟ ارز دیجیتال بایت کوین با توکن bcn دارایی دیجیتالی حریم خصوصی، متن باز و غیرمتمرکز می‌باشد که همه اعضای شبکه آن در توسعه شبکه نقش دارند. ارز bcn راهکار مالی برای همه کسانی است که به موضوع حریم خصوصی اهمیت می‌دهند. بلاکچین BCN token تراکنش‌های بین المللی، خصوصی و فوری را بدون […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال گرین و آموزش نحوه استخراج Grin

ارز دیجیتال گرین و آموزش نحوه استخراج Grin

ارز دیجیتال گرین (GRIN) یکی از ارزهای رایج در بازار کریپتوکارنسی است. ارز گرین بر محور مقیاس‌پذیری، تعویض‌پذیری و حریم خصوصی تمرکز دارد. باتوجه به اینکه اکثر سرمایه‌گذاران به دنبال ارز دیجیتالی با آینده روشن هستند، این رمز ارز توانسته شهرت بسیاری کسب کند. همچنین این رمزارز دارای شباهت‌های بسیاری از نظر ساختار با ارز […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید