دریافت اپلیکیشن

ارز دیجیتال سندباکس و توکن های آن

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه
ارز دیجیتال سند باکس

ارز دیجیتال سندباکس با نماد اختصاری SAND یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 815.18 میلیون دلار در رتبه 49 بازار قرار داشته و سهم 0.06 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. بالاترین قیمت سندباکس در تاریخ 4 آذر معادل 8.51 دلار بوده است. در ادامه این مطلب از وب سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج به آینده ارز Sand و خرید ارز دیجیتال سندباکس (SAND) می‌پردازیم.

سندباکس The Sandbox که بلاک چین اختصاصی ندارد در مبنای استاندارد ERC-20 و بر روی بلاکچین اتریوم قرار دارد. ارز دیجیتال سندباکس یک دنیای مجازی است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با استفاده از ارز sand از تجربه‌های بازی‌های خود در بلاکچین اتریوم بر روی پلتفرم سند باکس توکن بسازند و مالک آن شوند و از طریق آن کسب درآمد کنند.

سندباکس چیست؟

در کشورهای خارجی یک مکان شنی برای بازی بچه‌ها در نظر گرفته می‌شود که سندباکس نام دارد. در دهه اخیر از این واژه در تکنولوژی و تجارت نیز استفاده زیادی شده است. منظور از سندباکس محیطی بسته و امن است که پروژه‌های نرم افزاری تحت وب اجرا می‌شود. بدون اینکه به سیستم برنامه نویس و یا توسعه دهنده آسیبی برساند. علاوه بر این، اجرای برنامه نوشته شده بر دیگر برنامه‌های در حال اجرا اثر نمی‌گذارد. در امنیت اطلاعات سند باکس جایی است که برنامه‌ها و یا کدهای مشکوک به بدافزار قبل از اینکه به صورت عمومی عرضه شوند تست می‌شوند تا آسیبی به سیستم نرسانند. در حوزه مالی بررسی مدل‌های جدید کسب و کار انجام می‌گیرد و در واقع تست فروش محصولات و یا خدمات در مدلهای تجاری قبل از بازار واقعی با کمک سندباکس انجام می‌شود تا در زمان و هزینه صرفه جویی شود.

بنیانگذاران ارز دیجیتال سندباکس (SAND)

برای اولین بار ایده ایجاد پیوند بین بازارهای ارز دیجیتال و صنعت گیمینگ در سال 2011 ایجاد شد. دو فرد به نام آرتور مادرید و سباستین بروگت با همکاری یکدیگر شرکت Pixowl را راه اندازی کردند. هر دو در رشته اقتصاد و سیستم‌های رایانه‌ای فارغ التحصیل شده و پس از راه‌اندازی شرکت در پروژه‌های متعددی در صنعت گیمینگ با یکدیگر فعالیت کرده‌اند. پلتفرم سندباکس حاصل همکاری این دو فرد است که به عنوان یکی از پروژه‌های زیر مجموعه Pixowl به شمار می‌رود.

کاربرد سندباکس در دنیای ارز دیجیتال چیست؟

با مجبوبیت بلاکچین و ارز دیجیتال، مسئله امنیت دارایی‌های دیجیتالی پررنگ‌تر می‌شود. برخی از هکرها در تلاش هستند تا ارزهای دیجیتال را هک کنند و یا دست به کلاهبرداری بزنند و در این حوزه کاربردی کسب و کارهای مبتنی بر بلاک چین، محصولات خود را در سندباکس تست کنند. در سال 2018 میلادی اداره مسئولین های مالی انگلستان (FCA) به یازده شرکت بلاک چین اجازه داد تا به سندباکس دسترسی داشته باشند. در همان سال اداره حمایت از مصرف‌کننده مالی آمریکا (CFPB) نیز شرکت‌هایی را که در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتالی فعالیت داشتند، به استفاده از سندباکس جدید خود تشویق کرد. کشورهای کویت، امارات و بحرین از اولین کشورهایی در خاورمیانه هستند که از ارز دیجیتال سندباکس استفاده کرده‌اند. در اواخر همان سال نیز هنگ کنگ یک محیط آزمایشی برای ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

مزایای ارز دیجیتال Sand چیست؟

در حال حاضر گیمینگ یکی از بزرگترین صنعت‌های دنیا به حساب می‌آید که در حال حاضر نقدینگی بالایی دارد. در حال حاضر این صنعت محبوبیت بالایی بین مردم دنیا و گروه‌های سنی جوان دارد. این نکته در اصل چیزی است که در بازارهای ارز دیجیتال مورد نیاز هستند و آن هم حجم نقدینگی است. گره زدن بازار به محبوب‌ترین حوزه‌ها در بین مردم، کمک قابل توجهی به جایگاه بازارهای ارز دیجیتال در اقتصاد می‌کند. وجه تمایز پلتفرم سندباکس با سایر پلتفرم‌های ارز دیجیتال در تلفیق صنعت گیمینگ با ارزهای دیجیتال است.

تولید کنندگان پلتفرم بر این باورند که با استفاده از این ایده می‌توانند تغییر بزرگی در صنعت ارز دیجیتال ایجاد کنند. این پلتفرم اجازه تولید محتوای صنعت گیمینگ را به تمام کاربران می‌دهد تا این قابلیت را داشته باشند که به سهم خود تاثیر بسزایی در تولید بازی داشته باشند. تولید ارز دیجیتال سندباکس نقش مهمی در تولید حاکمیت غیر متمرکز در صنعت بازی‌های ارز دیجیتال دارد. البته توسعه دهندگان پلتفرم ارز دیجیتال سندباکس معتقد هستند که این ایده می‌تواند نقش مهمی در دنیای ارز دیجیتال داشته باشد. این پلتفرم اجازه تولید محتوای صنعت گیمینگ را به تمام کاربران خود می‌دهد و از این بابت نقش مهمی در شراکت جامعه خود در تولید بازی‌های گوناگون دارد.

توکن‌های سندباکس The Sandbox

توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) توکن‌های مجازی هستند که برای نواقص دیجیتالی، امنیت و اعتبار سنجی در بلاکچین ضرب می‌شوند. این توکن‌ها منحصر بفرد، غیر قابل تقسیم و غیر قابل تعویض هستند و به شما این امکان را می‌دهند که درون بازی، یک دارایی واقعی دیجیتال داشته باشید. به صورت کلی دو توکن ارز دیجیتال سندباکس وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم:

  1. توکن Sand، توکن اصلی سندباکس است که پایه و اساس این ارز دیجیتال ERC-20 می‌باشد. امکانات اصلی این ارز دیجیتال به این شکل است که به سیستم بازی دسترسی داشته باشند و دارایی ها را خریداری کنند و یا اینکه بفروشند. با استفاده از این توکن می توان به راحتی در مشارکت شرکت داشت و یک درآمد منفعل را ایجاد کرد.
  2. توکن LAND، نوعی ارز دیجیتال است که مبتنی بر استاندارد ERC-1155 فعالیت دارد. بازیکنان Land، قابلیتی را برای کاربران خود فراهم می‌کند که بر طبق استاندارد ERC-721 است.

نقش توکن سندباکس (TBS) در بلاکچین

توکن سندباکس (TBS) در پلتفرم‌های بازی مبتنی بر بلاکچین است که مانند توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) در فضای مجازی است. از جمله شرکت‌های معروفی که در صنعت بازی فعالیت می‌کنند می‌توان به پلتفرم‌های بازی مانند اسکوئر انکیس، مایند فول نس و ترو گلوبال ونچرز اشاره کرد.

کیف پول ارز رمز باکس

یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران ارز دیجیتال سندباکس، روش نگهداری و ذخیره ارز دیجیتال است. در حال حاضر روش‌های مختلفی برای ذخیره این ارز دیجیتال وجود دارد که از جمله این روش‌ها می‌توان به کیف پول سخت افزاری، کیف پول ارز دیجیتال آنلاین و کیف پول نرم افزاری اشاره کرد. از جمله کیف‌پول‌های قابل اعتمادی که می‌توان برای ذخیره ارز دیجیتال سندباکس استفاده کرد، کیف پول Trust wallet است.

نحوه خرید ارز SAND

برای خرید ارز رمز سندباکس مهم است که از چه شبکه‌ای استفاده می‌کنید. همچنین باید دقت کنید که آدرس عمومی برای خرید SAND باید حتما با شبکه‌ای که برای انتقال پرداخت کرده‌اید مطابق باشد. نکته مهم دیگر در خرید ارز دیجیتال سندباکس هزینه انتقال در شبکه بلاک چین، با کارمزد پول نو متفاوت است. هزینه انتقال، مبلغی است که شبکه بلاک چین انتخابی شما بابت انجام تراکنش دریافت می‌کند. در واقع گس فی‌ای است که شما بابت انجام تراکنش، به شبکه بلاک چینی که انتخاب کرده‌اید می‌پردازید. این مبلغ در پیش فاکتور قابل مشاهده می‌باشد. برای خرید ارز دیجیتال سندباکس می‌توانید از طریق درگاه پی اس ووچر در صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج اقدام کنید و این ارز را به کیف پول خود اضافه نمایید.

7ام - تیر ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج و کسب درآمد

تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج و کسب درآمد

تپ سواپ (TapSwap) یک پروژه جدید دیفای است که مشابه با نات کوین تلگرام بخش قابل توجهی از عرضه توکن خود را از طریق تلگرام به صورت رایگان در میان مردم توزیع می‌کند. تفاوت ارز تپ سواپ با نات کوین در این است که این ایردراپ روی بلاکچین سولانا پیاده‌سازی شده است و عرضه توکن‌های […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال اوکی بی و پیش بینی آینده توکن OKB

ارز دیجیتال اوکی بی و پیش بینی آینده توکن OKB

ارز دیجیتال اوکی بی با نماد اختصاری OKB از معروف‌ترین توکن‌های صرافی می‌باشد که بر بستر بلاکچین OK ایجاد شده است. ارز okb به عنوان توکن بومی صرافی متمرکز OKEx، سومین صرافی بزرگ جهان از لحاظ نقدینگی نیز فعالیت دارد. درواقع ارز okb به عنوان توکن ابزاری صرافی ارز دیجیتال اکس نظیر صرافی بایننس، به […]

ادامه مطلب
ارز نات کوین (Notcoin) چیست؟ نحوه قیمت گذاری نات کوین

ارز نات کوین (Notcoin) چیست؟ نحوه قیمت گذاری نات کوین

ارز نات کوین (Notcoin) که از Nothing به معنای هیچ چیز آمده است، ارز دیجیتال است که این روزها تمامی جهان را به خود مشغول کرده است. بدون شک شما هم درحال حاضر با پرسش‌هایی از قبیل نات کوین قیمت گذاری شد؟ نات کوین تلگرام چیست؟ نات کوین در کدام صرافی لیست شده؟ قیمت نات […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال بایت کوین BNC چیست و بررسی آینده آن

ارز دیجیتال بایت کوین BNC چیست و بررسی آینده آن

Bcn token چیست؟ ارز دیجیتال بایت کوین با توکن bcn دارایی دیجیتالی حریم خصوصی، متن باز و غیرمتمرکز می‌باشد که همه اعضای شبکه آن در توسعه شبکه نقش دارند. ارز bcn راهکار مالی برای همه کسانی است که به موضوع حریم خصوصی اهمیت می‌دهند. بلاکچین BCN token تراکنش‌های بین المللی، خصوصی و فوری را بدون […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال گرین و آموزش نحوه استخراج Grin

ارز دیجیتال گرین و آموزش نحوه استخراج Grin

ارز دیجیتال گرین (GRIN) یکی از ارزهای رایج در بازار کریپتوکارنسی است. ارز گرین بر محور مقیاس‌پذیری، تعویض‌پذیری و حریم خصوصی تمرکز دارد. باتوجه به اینکه اکثر سرمایه‌گذاران به دنبال ارز دیجیتالی با آینده روشن هستند، این رمز ارز توانسته شهرت بسیاری کسب کند. همچنین این رمزارز دارای شباهت‌های بسیاری از نظر ساختار با ارز […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید