ارز دیجیتال بایت کوین

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

ارز دیجیتال بایت کوین

Bcn token چیست؟ ارز دیجیتال بایت کوین با توکن bcn دارایی دیجیتالی است که ارزش آن در بازار حدود 6.64 میلیون دلار است و در رتبه 869 بازار قرار دارد. Bytecoin در سال 2014 با پشتیبانی الگوریتم رمزنگاری امضای حلقه‌ای وارد بازار جهانی شد. این ارز دیجیتال غیرقابل ردیابی است که برخلاف بیت کوین، اطلاعات تراکنش‌ها در آن ذخیره نمی‌شود.

این ارز دیجیتال ایمن و غیرمتمرکز را می‌توان با اطمینان در فرایند خرید از هر نقطه دنیا استفاده کرد. چراکه بایت کوین روی بلاکچینی امن و سریع اجرا شده است. در ادامه این مطلب از وب سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج شما با ارز دیجیتال بایت کوین و توکن bcn بیشتر آشنا خواهید شد.

Bcn چیست؟

Bcn token چیست؟ بایت کوین را می‌توان به عنوان ارز دیجیتالی با قابلیت استخراج معرفی نمود که دارای نماد BCN است. بایت کوین یکی از انواع ارز دیجیتال خصوصی و غیرمتمرکز محسوب می‌شود. رمزارز bcn با هدف تسهیل معاملات فوری، خصوصی و غیرقابل ردیابی ایجاد شده است. بایت کوین ادعا کرده است که در زمینه پیاده‌سازی فناوری CryptoNote اولین پروژه است. امنیت بایت کوین با استفاده از امضای حلقه‌‌ای برای حفاظت و عدم نمایش اطلاعات فرستنده و گیرنده تامین شده است. این رمرز ارز روی یک بلاکچین غیرمتمرکز و سریع و با امنیت بالا اجرا می‌شود.

این ارز دیجیتال در روزهای ابتدایی خود موجب آسان شدن تراکنش‌ها به جای ارز دیجیتال بیت‌ کوین شد. از طرفی این ارز دیجیتال به عنوان یک ارز قابل توسعه و open source معرفی می‌شود که کاربران می‌توانند با پیوستن به شبکه این ارز، به پیشرفت و توسعه آن کمک کنند. این ارز دیجیتال شباهت و کاربردهایی همچون بیت کوین دارد.

تاریخچه ارز دیجیتال بایت کوین

رمزارز بایت کوین در سال 2012 با هدف تسهیل تراکنش‌ها به صورت سریع، غیرقابل ردیابی و کاملا ناشناس ایجاد شد. رمزنگاری پروتکل Crypto Note توسط افرادی با نام‌های ران ریوست، یائل تاومن و آدی شامیر در 2001 ایجاد و در سال 2007 توسط  k.suzuki و E.fujisaki نهایی شد. همچنین دانیل برنشتاین، ریاضی‌دان آمریکایی برای الگوریتم امضای حلقه‌ای طرح EdDSA را پیشنهاد داد.

هدف ایجاد بایت کوین

هدف اصلی ایجاد این ارز دیجیتال برای تسهیل در تراکنش‌ها به صورت ناشناس و بدون امکان ردیابی است. بایت کوین به دلیل استفاده از امضای حلقه‌ای موجب ناشناس ماندن تراکنش‌ها می‌شود. شما می‌توانید بدون اطلاع کسی، سرمایه‌هایتان را انتقال دهید. این ارز دیجیتال همچنین با هدف انجام تراکنش بدون پرداخت کارمزد نیز ایجاد شده است.

بایت کوین چگونه کار می کند؟

بایت کوین عملکردی مشابه بیت کوین دارد و تیم این پروژه در حال کار برای بهبود بسیاری از موضوعاتی است که در زمینه بیت کوین مطرح شده اند، مخصوصا موضوعاتی که در ارتباط با حریم خصوصی می باشند. علاوه بر این، تیم این پروژه امیدوار است که این کوین را انعطاف پذیرتر و مقیاس‌پذیرتر کند تا بتواند جوابگوی فضای دائما در حال تغییر امور مالی باشد.

مزایای Bytecoin

از مهم‌ترین مزایای بایت کوین می‌توان به پنهان نگه‌داشتن اطلاعات تراکنش‌ها و حفظ حریم خصوصی اشاره کرد. شکاف در تیم به دلیل آینده پروژه باعث به وجود آمدن هارد فورک و ارز دیجیتال مونرو شد. اما در حالت کلی بایت کوین، اولین سکه‌ای است که از امضای حلقه‌ای استفاده کرد. از طرفی با گروه‌بندی کلیدهای عمومی در تراکنش‌ها، موجب ترکیب خروجی‌هایی با ارزش یکسان و منفرد می‌شود.

در شبکه بایت کوین نمی‌توان متوجه شد که پول از کجا به کجا منتقل می‌شود. همچنین به‌منظور جلوگیری از تجزیه و تحلیل بلاک‌چین، از آدرس‌ها محافظت می‌کند. Bytecoin بسیار ایمن و دارای قدرت محاسباتی بالایی است. از دیگر مزیت‌های بایت کوین، کاه میزان انشار آن در طی زمان است که باعث افزایش ارزش هر سکه BCN می‌شود. این الگوریتم رمزنگاری شده، غیرقابل هک و در مقابل حملات مقاوم است.

معایب Bytecoin

بایت کوین به ارزی بدون نوآوری و ایستا تبدیل شده است. از این‌رو نمی‌توان مزایای زیادی برای آن برشمرد. ناشناس بودن تراکنش‌ها در بلاکچین بایت کوین باعث عدم شفافیت و عدم نوآوری‌های جدید شده است. همچنین ریکاردو سپاگتی گفته است که بیشتر از 82 درصد سکه‌های BCN قبل از عرضه استخراج شده است که این باعث به زیر سوال رفتن غیرمتمرکز بودن این ارز می‌شود.

از طرفی پس از سرمایه‌گذاری‌های هیجانی و جهش آن، به دلیل ضعف موجود در طراحی، شبکه این ارز دیجیتال در رسیدگی به تراکنش‌های فراوان و کاربران زیاد، مختل شد.

فرق بایت کوین و بیت کوین چیست؟

از مهم‌ترین تفاوت‌های این دو ارز دیحیتال می‌توان به قابلیت حفظ حریم خصوصی در پروژه بایت کوین اشاره کرد. بدین معنا که در بیت کوین، با انجام تراکنش در شبکه بلاکچین، تمامی مشخصات گیرنده و فرستنده در زنجیره بلاک حفظ می‌شود. در واقع در بیت کوین تمامی تراکنش‌ها در یک دفتر عمومی ثبت می‌شد و کاربران امکان ردیابی تراکنش‌های صورت گرفته بین کیف پول ارز دیجیتال را داشتند.

بیت کوین بدر تلاش برای ناشناس ماندن اطلاعات و ترکیب تراکنش‌ها از شخص ثالث استفاده کرد. که این روش نیز در جهت حفظ حریم شخصی کاربران با موفقیت روبرو نبود. این درحالی است که بایت کوین به دلیل استفاده از Crypto Note یا امضای حلقه‌ای، هیچ‌گونه اطلاعاتی از تراکنش‌ها را ذخیره نخواهد کرد.

امضای حلقه‌ای چیست؟

امضای حلقه‌ای یا Crypto Note قراردادی است که موجب برتری امنیت ارزهای دیجیتال می‌شود. ارز دیجیتال بایت کوین اولین کوینی است که از پروتکل Crypto Night استفاده می‌کند. این پروتکل نسبت به پروتکل بیت کوین نفوذ‌پذیری کم‌تری دارد.

چراکه به هیچ وجه امکان ردیابی تراکنش‌ها و ذخیره اطلاعات در این پروتکل وجود ندارد. تنها اطلاعات قابل مشاهده در بایت کوین درباره این است که آیا تراکنش‌ها کمتر  یا بیشتر از مقدار دخیره شده یا است یا خیر. همچنین افراد در بررسی زنجیره بلوکی نیز قادر به شناسایی تراکنش و افرادی که در حال انجام تراکنش‌ها هستند نخواهند بود. این ویژگی‌ بایت کوین موجب شده این ارز در رقابت سختی با ارز دیجیتال مونرو، دش و ری کش باشد.

انجام تراکنش در بایت کوین به چه صورت است؟

انجام تراکنش‌ها در بایت کوین بوسیله موسسه‌های مالی و بانک‌ها صورت می‌پذیرد. تراکنش‌ها در بایت کوین توسط اینترنت انجام می‌شود. الگوریتم‌های رمزنگاری شده مخصوص بایت کوین تامین کننده امنیت آن هستند. در این سیستم هیچ موسسه، بانک و یا توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال، امکان شناسایی و اطلاع از داده‌ها و تراکنش‌ها را نخواهند داشت. و تمامی داده‌ها به صورت پنهان و ناشناس منتقل می‌شوند.

روش استخراج ارز bcn

استخراج بایت کوین توسط Scrypt که یک تابع اثبات کار برابری است، انجام می‌شود. عملکرد این تابع به بایت کوین اجازه استخراج توسط  GPU  و CPU را می‌دهد. از این‌رو برای استخراج بایت کوین شما می‌توانید از رایانه‌های شخصی خود استفاده کرده و حتی برای نگه‌داری و تعمیر شبکه هزینه دریافت نمایید.

همچنین با مراجعه به صرافی‌های معتبر نظیر صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج، می‌توانید اقدام به خرید ارز دیجیتال بایت کوین نمایید. درصورت دلخواه نیز می‌توانید بایت کوین را به ارزهای رایج دنیا نظیر دلار، ریال و … تبدیل کنید.

همچنین در صرافی‌های ایرانی نیز می‌توانید ابتدا بیت کوین و یا ارز دیجیتال اتریوم خریداری کرده و سپس آن را به ارز دیجیتال بایت کوین تبدیل کنید. باتوجه به نظر عده‌ای از کارشناسان، آینده ارز bcn به دلیل اینکه می‌توان تنها 47/184 میلیارد واحد آن را تولید و استخراج نمود درخشان خواهد بود.

کیف پول bcn

برای ذخیره انواع ارز دیجیتال، شما باید از کیف پول‌های ارز دیحیتال استفاده کنید. شما برای ذخیره ارز دیجیتال بایت کوین می‌توانید از سه نسخه :

  • کیف پول تحت وب
  • کیف پول موبایلی
  • کیف پول دسکتاپ

استفاده کنید. لازم به ذکر است بایت کوین در پلتفرم‌های مخصوص موبایل تنها برای سیستم عامل اندروید اپلیکیشن ارائه نموده است و برای سیستم عامل ios هنوز هیچ اپلیکیشنی معرفی نکرده است.

برچسب ها :


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =