ارز دیجیتال ایپ کوین و توزیع آن

تاریخ انتشار :

اشتـــراک گـــذاری مطلب

ارز دیجیتال ایپ کوین و توزیع آن

ارز دیجیتال ایپ کوین با نماد اختصاری APE یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است. ارز Ape Coin با ارزش حدود 2.12 میلیارد دلار در رتبه 33 بازار قرار دارد. این ارز سهم 0.19 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. در ادامه این مطلب از سایت ویرا اکسچنج با ارز ایپ کوین و نحوه عملکرد این رمز ارز آشنا می‌شوید. سرمایه گذاری و خرید ایپ کوین یک تصمیم حرفه‌ای است. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بورد ایپ یاب کلاب (Bored Ape Yacht Club) یکی از مجموعه‌های برجسته برای سرمایه گذاران است. توکن‌هایی با تصویر میمون‌های خسته و کسل هستند که توجه افراد مشهوری مانند جاستین بیبر (Justin Bieber) و امینم (Eminem) را به خود جلب کرده است. بعد از هیاهویی که با معرفی توکن‌های غیر مثلی بورد ایپ برپا شد. اکنون نوبت به ارز دیجیتال آن رسیده است. ApeCoin  ارز دیجیتال باشگاه قایقرانی میمون‌های بی‌حوصله است.

ارز دیجیتال ایپ کوین چیست؟

این ارز رمزنگاری شده یک توکن استاندارد ERC-20 است که در بستر اتریوم ساخته شده است. این ارز با نماد APE شناخته می‌شود. ارز دیجیتال ایپ کوین یک توکن حمایتی و کاربردی اکوسیستم ایپ و یک لایه غیر متمرکز است که دسترسی کاربران را به وب 3 ممکن می‌سازد. این موضوع به این معنی است که هولدرهای این توکن می‌توانند از آن برای خرید محصولات و خدماتی مانند خرید بازی برای کسب در آمد که توسط BAYC ساخته شده‌اند، استفاده کنند. این توکن بر خلاف NFT‌ های بورد ایپ، مثلی (Fungible) ارزش هر ایپ کوین برابر با ایپ کوینی دیگر است. در عین حال می‌توانید به راحتی ایپ را در صرافی آنلاین ارز دیجیتال معامله کنید.

این توکن، ارز بومی اکو سیستم بورد ایپ یات کلاب است. این اکوسیستم به عنوان پروتکلی غیر متمرکز برای ابتکارهای مختلف طراحی شده و قرار است اعضای جامعه‌ای آن را رهبری کنند. کل عرضه این توکن 1 میلیارد واحد است و در حال حاضر بیشتر از 50 درصد توکن‎ها در دست 100 نهنگ قدرتمند قرار دارد. با این وجود کنترل و ساخت بر بستر این پروتکل در اختیار جامعه کاربری قرار می‌گیرد. سرمایه گذاران ایپ کوین با کمک سازمان غیر متمرکزی به نام ApeCoin Dao می‌توانند درباره تصمیمات حاکمیتی شبکه رای دهند.

مشخصات Ape Coin

پروژه ایپ در ابتدا یک ایده پر حاشیه بود و در پروژه‌های تصویری پروفایل‌ها یا همان pfp کاربرد داشت. سپس به عنوان یک کوین برای عرضه بازی و گیمینگ و بعد از آن به عنوان یک زمینه فرهنگی و فرهنگ سازی معرفی شد. سپس جای خود را در دل عرصه تجارت و بازرگانی بر شبکه وب 3 پیدا کرد. تاریخچه ارز ایپ بسیار کم است. چراکه این ارز به تازگی معرفی شده است. ارز ایپ کوین در حال حاضر در حوزه گیمینگ، سرگرمی، تولید محتوا و تجارت، فعالیت می‌کند. ویژگی‌های مهم ارز دیجیتال ایپ کوین عبارت است از:

ایجاد انگیزه

یکی از اهداف اصلی پروژه ایپ به عنوان ابزاری برای ایجاد انگیزه و اشتیاق توسعه دهندگان برای مشارکت در این اکوسیستم است. ApeCoin این انگیزه را توسط مشارکت در محصولات و بازی‌ها و خدمات و دیگر فعالیت‌های این توسعه دهندگان را انجام می‌دهد.

حاکمیت

ویژگی حاکمیت به هولدرهای توکن ایپ کوین امکان شرکت در دائو را می‌دهد.

دسترسی

ارز دیجیتال ایپ کوین امکان دسترسی به بخش‌هایی از اکوسیستم که در حالت عادی امکان دسترسی به آن وجود ندارد را فراهم می‌کند. کالا، رویداد و بازی‌ها از جمله این بخش‌ها هستند که تنها در اختیار هولدرها قرار می‌گیرند. ارز دیجیتال ایپ کوین یک نماد سودمند سیستم است. این رمز ارز به کاربران خود ارزی را می‌دهد که می‌توانند بدون هیچگونه واسطه متمرکزی از آن استفاده کنند.

عملکرد ارز دیجیتال ایپ کوین چگونه است؟

توکن ApeCoin برای استفاده در اکوسیستم ایپ ساخته شده است. ApeCoin DAO مسئولیت حاکمیت این توکن را بر عهده دارد و بنیاد ایپ نیز از آن پشتیبانی می‌کند. از طریق سازمان دائو ایپ کوین کاربران می‌توانند تصمیم بگیرند که سرمایه اکوسیستم را در کجا خرج کنند. همچنین می‌توانند قوانین حاکمیتی بسازند و پروژه‌های جدید انتخاب کنند و یا درباره شراکت‌های جدید تصمیم گیری کنند. بعد از رای دهی اعضا به پروپوزال‌ها، بنیاد این مسئولیت اجرایی کردن تصمیمات را بر عهده می‌گیرد. سپس توسط جامعه کاربری این شبکه را بر عهده می‌گیرد.

مدل توزیع ارز دیجیتال ایپ کوین چگونه است؟

مدل توزیع این ارز کمی سخت است. سقف عرضه ایپ یک میلیارد واحد است و امکان عرضه توکن بیشتر وجود ندارد. بر اساس ساز و کاری که برای این ارز در نظر گرفته شده، عرضه توکن بیشتر از مقدار تعیین شده هرگز نباید اتفاق بیفتد. علاوه بر این فرآیند توکن سوزی نیز برای ارز دیجیتال ایپ کوین در نظر گرفته نشده است. حدودا 150 میلیون واحد به شکل ایردراپ بین دارنده‌های NFT‌  های مختلف APE تقسیم شده است. در زیر به مدل توزیع ارز دیجیتال ایپ کوین اشاره کرده‌ایم:

  • 62 درصد از کل توکن‌ها برای دارندگان NFT و خزانه دائو گذاشته شده است.
  • 38 درصد توکن‌های ارز دیجیتال ایپ کوین برای سرمایه گذاران اول است.
  • 15 درصد از کل APE در اختیار یوگا لبز قرار دارد. بنابراین تاثیر قابل توجهی بر تصمیمات اتخاذ شده در سازمان غیر متمرکز خواهد داشت.
  • 14 درصد دیگر به شرکت‌ها و افرادی که به تحقق این پروژه کمک کرده‌اند اختصاص دارد.
  • 8 درصد برای 4 بنیانگذار یوگا لبز است.
  • و 1 درصد برای بنیاد میراث Jane Goodall اختصاص پیدا کرده است. این سازمان، سازمانی است که از میمون‌های واقعی مراقبت می‌کند.

تمامی اعداد و ارقام‌های بالا نشان دهنده این است که تمام توکن‌های ape رزرو شده‌اند. اما در حال حاضر توکن‌های زیادی در گردش آزاد هستند و شما می‌توانید این ارز را خریداری کنید و به ApeCoin DAO بپیوندید.

کاربردهای ارز ApeCoin

به طور کلی ارز دیجیتال در اکوسیستم APE استفاده‌های زیادی دارد و سرمایه گذاران این ارز می‌توانند از آن به عنوان توکن حاکمیتی برای رای دهی دائو ایپ کوین استفاده کنند. همچنین استفاده از مزایای اکوسیستم ارز دیجیتال ایپ کوین مثل بازی، کالاهای خریدنی، رویدادها و خدمات محدود به سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال است. ارز ایپ برای توسعه دهندگانی که قصد مشارکت در اکوسیستم APE را دارند مثل یک ابزار جانبی است.

این افراد می‌توانند از ارز دیجیتال ape coin به عنوان مشوق برای کاربران خود جهت ارائه خدمات و بازی‌ها استفاده کنند. برای مثال در بازی موبایلی Benji Bananas کاربران می‌توانند با بازی کردن، توکن ارز دیجیتال ایپ کوین را دریافت کنند. در حقیقت در این بازی، کاربران یک NFT به عنوان مجوز عضویت به نام  Benji Pass خریداری می‌کنند. سپس در ازای فعالیت خود در بازی، توکن‌های خاصی دریافت می‌کنند که قابل معاوضه با توکن ایپ است.

خرید ارز دیچیتال ایپ کوین از صرافی‌های آنلاین

ارز دیجیتال ایپ کوین یک ارز دیجیتال موفق با ارزش بازار بیشتر از 1.5 میلیارد دلار است و دارای رتبه 36 از لیست بهترین صرافی‌ها قرار دارد. از نظر سرمایه گذاران آینده ارز ape بسیار عالی است و در طولانی مدت می‌توانید انتظار رشد نجومی از آن داشته باشید. به همین دلیل توکن ایپ یک گزینه ایده‌آل برای انجام تراکنش‌ها است.

برچسب ها :


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51 + = 54