دریافت اپلیکیشن

ارز دیجیتال استورج و نقش آن در دنیای رمز ارزها

ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ: 1 دقیقه
ارز دیجیتال استورج

ارز دیجیتال استورج با نماد اختصاری storj شکلی از دارایی دیجیتال است. ارز STORJ مجموعه‌ای از برنامه‌های غیرمتمرکز را برای ذخیره‌سازی اطلاعات به صورت امن و غیرمتمرکز در اختیار کاربران قرار داده است. درواقع ارز استورج یک راه حل منبع باز برای ذخیره فایلها به‌صورت غیر متمرکز می‌باشد. با استفاده از فناوری بلاکچین استورج کاربران قادرند داده‌ها و فایل‌ها شخصی‌شان را در محیطی بارگذاری غیرمتمرکز بارگذاری کنند. باتوجه به معرفی سه نسخه با ویژگی‌های آپدیت شده حاکی از آن است که مسئولین این پروژه هنوز در فکر افزایش اعتبار آن میان مردم هستند. تحلیل ارز استورج و این پیگیری از سوی مسئولین آن می‌تواند آینده ارز استورج را برای سرمایه‌گذران امیدبخش نشان دهد.

شبکه رمز ارز استورج به صورت آنلاین فعالیت می‌کند. کاربران قادرند به صورت آنلاین به آن اتصال یابند و با اجاره فضاهای ذخیره‌سازی، اقدام به ذخیره فایل‌ها و اسناد خود کنند. در ادامه این مطلب از وب سایت صرافی آنلاین ارز دیجیتال ویرا اکسچنج بیشتر با تاریخچه ارز دیجیتال استورج، تحلیل ارز استورج و نحوه خرید و قیمت استورج آشنا خواهید شد.

تاریخچه ارز استورج

ایده ارز استورج  اولین بار در سال 2014 و از طریق شان ویلکینسون (Shawn Wilkinson) و جان کوئین (John Quinn) پیاده سازی شد. شرکت استورج لبز (Storj Labs) در سال 2015 تاسیس گردید. اوایل آغاز به کار پلتفرم استورج، مدیر عامل آن شان ویلکینسون بود که کم کم بن‌گلوب (Ben Golub) جای او را گرفت. در حال حاضر بن‌گولب به عنوان مدیر عامل پلتفرم شبکه ارز دیجیتال استورج شناخته می‌شود. در سال ۲۰۱۹ آخرین نسخه از پلتفرم استورج نیز منتشر گردید.

اما بعد از گذشت چندین سال هنوز هم کاربران از همان نسخه قبلی برای دریافت خدمات استفاده می‌کنند. از دلایل موفقیت پلتفرم استورج می‌توان به جذب سرمایه‌گذار اشاره کرد. این پلتفرم در سال 2014 به اندازه 910 بیت کوین و در سال 2017 نیز 33 میلیون دلار سرمایه جذب نمود. براساس تحلیل ارز استورج، این سرمایه‌ها مهم‌ترین دلایل پیشرفت و رشد استورج می‌باشند.

ویژگی های ارز استورج چیست؟

ارز دیجیتال استورج در حال رقابت با غول‌های بزرگ فناوری جهان نظیر آمازون و گوگل است. ارز استورج برای جلب نظر کاربران به‌منظور استفاده از خدمات، باید امکانات اضافه‌ای ارائه دهد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارز دیجیتال استورج خواهیم پرداخت:

هزینه کم

در پلتفرم‌های بزرگ نام برده شده، هزینه‌های بسیاری برای زیر ساخت‌های لازم به‌منظور ذخیره سازی داده‌ها صرف می‌شود، که این هزینه‌ها در پلتفرمی نظیر استورج کم خواهند شد. درحقیقت توسعه‌دهندگان استورج بر این باورند که این شبکه قادر است بخش بزرگی از هزینه را کاهش دهد و راه‌حلی اقتصادی و مقرون بصرفه باشد. بدین منظور اقدامات مختلفی توسط این افراد صورت گرفته است.

برای نمونه احتیاج به راه اندازی مراکز داده را برطرف کردند یا هزینه‌های نگهداری، پهنای باند یا تاسیسات برق را نیز کاهش دادند. این اقدامات موجب کاهش هزینه ارز دیجیتال استورج نسبت به سایر رقبا شده است. با هزینه‌های کم برای ذخیره سازی داده‌ها و اطلاعات، مشاغل کوچک که توانایی پرداخت هزینه‌های سنگین محیط های بزرگتر را برای اشتراک گذاری فایل‌های خود ندارند یا امکان نگهداری مراکز داده‌های کاملی را ندارند، می‌توانند از استورج استفاده نمایند.

افزایش مقیاس پذیری

رمز ارز استورج با استفاده از فناوری شاردینگ، به رمزگذاری و توزیع داده‌ها میان نودها (گره‌ها) می‌پردازد.. به همین دلیل است که آینده ارز استورج نسبت پلتفرم‌های مشابه با روش ذخیره‌ساز سنتی، موفق‌تر است. توسعه‌دهندگان این پلتفرم ضمن ارائه خدمات ذخیره سازی فایل‌ها قصد افزایش عملکرد پلتفرم خود را برای ارائه خدمات بیشتر به کاربران دارند. در واقع سرویس ارز دیجیتال استورج تصمیم دارد به پلتفرمی همه فن حریف در حوزه ذخیره‌سازی محتواهای رسانه‌ای تبدیل گردد.

امنیت بالا از ویژگی‌های مهم ارز دیجیتال استورج

ارزهای دیجیتال بر پایه شبکه بلاکچین و به طور غیر متمرکز فعالیت داشته و امنیت را برای کاربران خود تامین می‌کنند. امنیت ارزهای دیجیتال استورج باعث شده که معامله ارزهای فیات بسیار کم شوند. یکی از دلایل امینت بالای این ارز مربوط به ذخیره داده‌های تراکنش‌ها در تمام نودها و گروه‌هایی است که در سراسر دنیا توزیع شده‌اند. همین امر از هک شدن شبکه و آسیب به آن جلوگیری می‌کند.

این در حالی است که بانک‌های مرکزی برای ثبت تراکنش‌ها، واریز و برداشت‌ها فقط از یک نود (گره) استفاده می‌کنند و بواسطه هک کل سیستم‌های عملیاتی بانک‌های مربوط به آن مختل خواهد شد. حتی اگر میلیاردها کاربر در شبکه ارز استورج در حال ذخیره سازی اطلاعات و داده‌های خود باشند، بازهم امکان نظارت و کنترل هیچ نهاد یا ارگانی روی فایل‌ها و اسناد وجود ندارد. این ویژگی موجب افزایش امنیت ارز استورج می‌گردد.

خرید و فروش 24 ساعته

بازارهای سهام فقط در ساعات خاصی از روزهای کاری برای معامله فعال هستند. اما در صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌توانید برای خرید و فروش ارز دیجیتال استورج و ووچر پرفکت مانی اقدام کنید.

معاملات آسان‌تر

روند خرید و فروش ارز دیجیتال استورج و معاملات درون شبکه رمز ارزها در این بازار بسیار آسان و ساده است. از زمانی که کاربرها قصد خرید و فروش استورج در این بازار را داشته باشند تا نهایی شدن خرید، فقط چند کلیک لازم است.

آینده ارز استورج چگونه است؟

براساس تحلیل ارز استورج و بررسی‌های صورت گرفته درباره آینده ارز استورج و قیمت استورج می‌توان نتیجه گرفت از لحاظ معیارهای تحلیل تکنیکال رمز ارز استورج، این ارز پتانسیل رشد در اینده را داراست. براساس معیارهای فاندامنتال و همچنین اهمیت ذخیره آزاد اطلاعات، این ارز همواره از مهم‌ترین پروتکل‌های ذخیره‌سازی ابری به شمار می‌رود. از این رو می‌توان به قیمت استورج و آینده ارز استورج امیدوار بود.

برای ذخیره سازی داده‌ها  از چه راهی استفاده می‌شود؟

برای ذخیره سازی فایل‌ها در شبکه ارز دیجیتال استورج غیرمتمرکز از جدول‌های مبتنی بر بلاکچین و تقسیم پرونده استفاده می‌گردد.

هدف از ذخیره سازی فایل‌ها یا داده‌ها در شبکه استورج چیست؟

هدف از این کار ایجاد فضای ذخیره سازی ابری ارزانتر با سرعت بیشتر به صورت خصوصی است.

پروژه ارز دیجیتال استورج برای حل مشکلات چه اقداماتی انجام می‌دهد؟

پروژه ارز دیجیتال استورج برای حل مشکلات احتمالی از شبکه‌های بلاکچین همتا به همتا استفاده می‌کند که از طریق آن اقدام به توزیع پرونده‌ها می‌کند. همچنین به شما اطمینان می‌دهد که تنها کسی که دسترسی به پرونده‌ها را دارد، خودتان هستید.

کیف پول‌های ارز storj چیست؟

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال استورج می‌توان از تمام کیف پول‌های مبتنی بر اتریوم نظیر کیف پول مای‌ اتر‌والت اشاره کرد. علاوه‌بر آن کیف پول تراست والت، کیف پول متامسک، مای‌ کریپتو، لجر و … نیز امکان ذخیره ارز دیجیتال استورج را دارند.

7ام - بهمن ماه - 1402

اشتراک گزاری مقاله

مقالات مشابه
ایردراپ بازی کتیزن Catizen و آموزش کسب درآمد

ایردراپ بازی کتیزن Catizen و آموزش کسب درآمد

ایردراپ بازی کتیزن Catizen یک پروژه جدید مبتنی بر بلاکچین TON است که به تازگی بوسیله این بنیاد و همکاری با تلگرام شناخته شده است. ایردراپ رایگان بازی کتیزن هم اکنون در مراحل اولیه توسعه خود قرار داشته و توکن‌های FISH را در ازای انجام وظایف مختلف و شرکت در رویداد‌ها به کاربران ارائه می‌دهد. […]

ادامه مطلب
تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج تاریخ لیست شدن آن

تپ سواپ (TapSwap) چیست؟ آموزش استخراج تاریخ لیست شدن آن

تپ سواپ (tapswap) یک پروژه جدید دیفای می‌باشد که همانند پروژه نات کوین تلگرام قسمت قابل توجهی از عرضه توکن خود را بوسیله تلگرام به صورت رایگان در بین مردم توزیع می‌کند. در بیان تفاوت ارز تپ سواپ با نات کوین می‌توان به این نکته اشاره کرد که ایردراپ tap swap روی بلاکچین سولانا پیاده‌سازی […]

ادامه مطلب
ارز دیجیتال میکر چیست؟

ارز دیجیتال میکر چیست؟

ارز دیجیتال میکر با نماد اختصاری MKR از برترین پلتفرم‌های حوزه امور غیرمالی (DeFi) محسوب می‌شود. پلتفرم ارز mkr به عنوان بهترین پلتفرم وام‌دهی دیفای در جهان شناخته می‌شود که امور مالی غیرمتمرکز و استیبل کوین‌ها را با هم ادغام می‌کند. ارز میکر از معروف‌ترین ارزهای موجود در بستر اتریوم محسوب می‌شود. معمولا توکن MKR […]

ادامه مطلب
ایردراپ تلگرامی یس کوین (Yescoin) آموزش استخراج

ایردراپ تلگرامی یس کوین (Yescoin) آموزش استخراج

ایردراپ تلگرامی یس کوین (Yescoin) یکی دیگر از پروژه‌های تلگرامی بسیار شبیه به نات کوین تلگرام است. ایردراپ یس کوین Yes Coin یک ربات تلگرامی را برای ارائه خدمات خود بکار می‌برد. کاربران در یس کوین تلگرام با انجام اقداماتی خاص امکان استخراج توکن‌های مربوطه را دارند. یس کوین نوعی پروژه با محوریت تلگرام است […]

ادامه مطلب
تحلیل آنچین (On Chain) چیست؟

تحلیل آنچین (On Chain) چیست؟

شاید در حوزه بلاکچین به عبارت تجزیه و تحلیل آنچین On-Chain برخورده باشید. در حوزه بلاکچین و آموزش تحلیل آنچین، عباراتی از قبیل داده های آنچین یا داده‌های درون زنجیره‌ای، معیارها و تراکنش‌های آنچین به چشم می‌خورند. تحلیل بازار مالی رمز ارزها براساس تعادلی از عرضه و تقاضا بوده و تحلیلگران ابزارهای مختلفی همانند تحلیل […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید

You cannot copy content of this page